Skocz do zawartości
LM.plWiadomościCo warto wiedzieć zanim zainwestujesz w kryptowaluty?

Co warto wiedzieć zanim zainwestujesz w kryptowaluty?

Materiał promocyjny

Dodano:
Co warto wiedzieć zanim zainwestujesz w kryptowaluty?
materiał promocyjny

Rynek kryptowalut od lat przyciąga początkujących i zaawansowanych inwestorów. W tym artykule dowiesz się jak skutecznie i bezpiecznie pomnażać pieniądze dzięki kryptowalutom.

Rynek kryptowalut od lat przyciąga początkujących i zaawansowanych inwestorów. Instrumenty finansowe są świetną alternatywą dla standardowych inwestycji. Eksperci twierdzą, że blockchain będzie odgrywał coraz większą rolę na rynku finansowym w przyszłości. W tym artykule dowiesz się jak skutecznie i bezpiecznie pomnażać pieniądze dzięki kryptowalutom.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Jeśli szukałeś informacji na temat kryptowalut, prawdopodobnie natrafiłeś na skrajne opinie. Niektórzy mówią o wysokim ryzyku, a nawet porównują waluty cyfrowe do bańki spekulacyjnej. Część traderów twierdzi natomiast, że rynek krypto to najlepsza inwestycja na przyszłość.

Warto zaznaczyć, że zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie najczęściej są prawdziwe. Rynek kryptowalut to ryzykowne miejsce, ale jednocześnie niepowtarzalna szansa na wypracowanie zaskakująco wysokich zysków. W krótkim czasie cena waluty może wzrosnąć nawet o kilka tysięcy procent. Jeśli weźmiemy pod uwagę tak duży potencjał zysków, trudno się dziwić, że liczba traderów zainteresowanych tym rynkiem stale rośnie.

Na przestrzeni lat rynek kryptowalut pokazał, że nie tylko inwestycje krótkoterminowe dają szansę na atrakcyjne zyski. Pomimo kilku spektakularnych spadków, osoby które trzymały bitcoiny przez lata, zarobiły duże pieniądze.

Inwestycje w kryptowaluty - jak zabezpieczyć się przed utratą środków?

Chcesz zainwestować w kryptowaluty, ale boisz się utraty funduszy? Trzymaj się następujących zasad:

1. Znajdź bezpieczne miejsce do handlu

Jeśli planujesz inwestycje na wysoce niestabilnym rynku, powinieneś poszukać miejsca, które zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo zakupu i sprzedaży waluty. Polecamy zapoznanie się z warunkami co najmniej kilku giełd. Poszczególne miejsca mogą różnić się wysokością opłat i prowizji. Jeśli nie możesz znaleźć opinii o danej giełdzie, najlepiej nie ryzykować i poszukać innej opcji. Nie decyduj się również na nieznanych dostawców, którzy posiadają podejrzanie atrakcyjną ofertę.

2. Zachowaj ostrożność

Zacznij handel od inwestowania minimalnych kwot. Nigdy nie inwestuj przed dokładnym opracowaniem strategii handlowej. Zapoznaj się z działaniem platformy i przygotuj dokładny plan na wypadek nieprzewidzianej utraty środków.

Kryptogiełdy przywiązują coraz większą uwagę do kwestii bezpieczeństwa i szyfrowania. Dzięki temu masz szansę uniknąć zakupu coinów z niepewnych źródeł. Musisz zachować czujność, bo oszuści często wykorzystują niewiedzę na temat rynku i próbują wyłudzać pieniądze inwestorów.

Nigdy nie powierzaj swoich kluczy kryptograficznych osobom trzecim. Przechowuj monety w bezpiecznym miejscu, najlepiej poza dostępem do sieci. Dzięki temu nikt nieuprawniony nie przechwyci Twoich haseł.

3. Zdobywaj wiedzę

Staraj się na bieżąco zdobywać wiedzę na temat różnych kryptowalut. Unikaj inwestowania w niepewne projekty. Zamiast tego poszukaj ciekawych rozwiązań technologicznych.

Korzystaj ze skutecznych narzędzi oraz rzetelnych źródeł. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy najlepiej kupić oraz sprzedać swoje aktywa. Korzystaj z poradników oraz kursów, które prowadzą doświadczeni inwestorzy.

4. Zadbaj o dywersyfikację portfela

Nigdy nie inwestuj wszystkich funduszy w jedną walutę. Uzupełnij portfel inwestycyjny o różne opcje. Rynek kryptowalut jest wciąż młody, dlatego warto zainwestować część oszczędności w tradycyjne opcje np. nieruchomości, akcje, metale szlachetne. Korzystaj z tzw. białych ksiąg, które zawierają informacje na temat projektu oraz dalszych planów rozwoju kryptowaluty.

5. Zachowaj zimną krew

Rynek kryptowalut jest dla osób, które potrafią odciąć się od emocji i kalkulować “na chłodno”. Spadek lub wzrost wartości wartości monet może nastąpić w bardzo krótkim czasie. Agresywne działania marketingowe sprawiają, że znalezienie wartościowych projektów jest wyzwaniem dla większości osób.

Co warto wiedzieć zanim zainwestujesz w kryptowaluty?

Chcesz zainwestować pierwsze pieniądze? Upewnij się, że posiadasz potrzebną wiedzę na temat rynku kryptowalut. Pamiętaj, że:

  1. Nie wszystkie państwa oraz instytucje są przyjaźnie nastawione do kryptowalut. W wielu przypadkach wprowadza się ograniczenia, które utrudniają korzystanie z cyfrowych walut.
  2. Dla większości punktów handlowo - usługowych kryptowaluta wciąż nie jest środkiem płatniczym.
  3. Inwestowanie w kryptowaluty to nie tylko ryzyko związane ze zmiennymi kursami. Hakerzy znajdują coraz nowsze sposoby na przechwycenie poufnych danych, portfela oraz prywatnych kluczy. Technologia blockchain nie podlega regulacjom ze strony instytucji. Nie ma organu, do którego możesz się zgłosić w celu odzyskania utraconych środków.
  4. Nie musisz kupować dużych ilości kryptowalut. W wielu przypadkach możesz zainwestować minimalne kwoty i kupić tylko ułamek jednej monety. Dzięki temu łatwiej zrozumiesz zasadę działania rynku.
  5. Kryptowaluty nie są wolne od podatków. Podobnie jak w przypadku innych zysków kapitałowych, musisz uwzględnić swoje zarobki w rozliczeniu PIT.
  6. Na wartość kryptowalut nie wpływają zdarzenia mikro i makroekonimiczne ze świata. Jeśli chcesz kupić nowe aktywo, nie warto sugerować się wydarzeniami z ostatnich miesięcy. Kryptowaluty są nieprzewidywalne, a wysokie stopy zwrotu szybko mogą przekształcić się w lawinę wyprzedaży i spadek kursów.
Czytaj więcej na temat:kryptowaluty
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole