LM.plWiadomościDrugi raz pobiegli nocą. Jest kolejny rekord, pękła granica 320 zawodników

Drugi raz pobiegli nocą. Jest kolejny rekord, pękła granica 320 zawodników

Bieg Milowego Słupa

Druga nocna odsłona Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa nie przyniosła rekordów czasowych, ale przyniosła rekord frekwencji. Najszybsi na dziesięciokilometrowej trasie biegu okazali się Adriana Kalbarczyk i Dmytro Didowodiuk.

Drugi raz w historii uczestnicy Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa (w tym roku to już 24. edycja) mieli okazję rywalizować ze sobą w nocy. Start i meta umiejscowione były tradycyjnie na placu Wolności, a trasa biegła głównie ulicami starej części miasta, Trasą Bursztynową i Trasą Warszawską. Dziesięciokilometrowy bieg i pięciokilometrową trasę nordic walking ukończyło według wstępnych wyników łącznie 324 zawodników, co jest rekordem frekwencji w historii biegu.

Rekordów czasowych w tym roku nie było. Jako pierwszy na mecie zameldował się reprezentant Achillesa Leszno Dmytro Didowodiuk. Wśród kobiet zwyciężyła Adriana Kalbarczyk z Ducli Academy Warszawa. W marszu nordic walking wygrał aktualny wicemistrz świata – Tomasz Marczak, wśród pań pierwsza była Kamila Kolberg.

Rywalizację koninian zdominowali reprezentanci Tritona Konin i Partyzantów Konin. Ci pierwsi triumfowali w biegu: na najwyższych stopniach podium stanęli Paulina Jamrosz-Grudzińska i Józef Pawłowski. Partyzanci zwyciężyli natomiast w marszu nordic walking. Pierwsze miejsca wywalczyli Aneta Lewandowska i Dariusz Przyczyna.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie.

Zwycięzcy XXIV Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa (na podstawie wstępnych wyników):