Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościFilmowe spojrzenie na Afrykę

Filmowe spojrzenie na Afrykę

Materiał promocyjny

Dodano:
Filmowe spojrzenie na Afrykę
materiał promocyjny

Po zakończeniu warszawskiej odsłony festiwalu, AfryKamera rusza w Polskę! 16. edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej święta afrykańskiej kultury odbędzie się w dniach 4-7 lutego w kinie Oskard w Koninie. W  tegorocznym programie znalazły się produkcje z całej Afryki: Madagaskaru, Tunezji czy Ugandy.

Kino afrykańskie jest tak samo niejednolite jak cały kontynent, różnorodne, eklektyczne i bogate, a 16. AfryKamera jest niezwykłą podróżą po kontynencie. W tym roku szczególna uwaga zostanie skierowana na Madagaskar, niezwykły kraj-wyspę, o bogatej tradycji, również kinematograficznej.

W Koninie widzowie zobaczą 4 filmy: „Syn”, „Pewnego razu w Ugandzie”, „Resztki” i „Haingosoa”.

„AfryKamera to największe wydarzenie kulturalne w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone Afryce. Kino afrykańskie jest tak samo niejednolite jak cały kontynent. To ponad 50 krajów i kilka tysięcy języków, bogactwo historii i różne dzieje. W kinie Senegalu, Mali czy Wybrzeża Kości Słoniowej widać wyraźne wpływy klasyków kina afrykańskiego. Mamy też kino egipskie, bardziej mainstreamowe, jest kino Maghrebu, mocno inspirowane filmem francuskim i włoskim. To jednak tylko część Afryki, którą zresztą sami jako AfryKamera cały czas odkrywamy i coraz bardziej doceniamy jej różnorodność oraz bogactwo” – mówi Przemysław Stępień, dyrektor festiwalu.

Więcej o filmach tutaj: https://www.ckis.konin.pl/16-afrykamera-w-koninskim-kinie-oskard/

Bilet 16 zł

Filmowe spojrzenie na Afrykę
Filmowe spojrzenie na Afrykę
Filmowe spojrzenie na Afrykę
Filmowe spojrzenie na Afrykę
Filmowe spojrzenie na Afrykę
Przeczytaj również:Weekend z koolturą
Czytaj więcej na temat:afrykamera, festiwal, kino
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole