Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościZrywało dachy, a teraz przymrozi

Zrywało dachy, a teraz przymrozi

Dodano: , Aktualizacja:
Zrywało dachy, a teraz przymrozi
PO WICHURZE

 

To był sądny dzień dla konińskich strażaków. Interweniowali ponad 50 razy. Żywioł wyrządził największe szkody w gminach Sompolno i Wierzbinek. Nie oszczędził także gminy Rychwał.

Wiatr uszkodził tam m.in. budynek szkoły podstawowej w Grochowach, ucierpieli także prywatni właściciele budynków. Jak informuje burmistrz Rychwała Stefan Dziamara: - W miejscowości Siąszyce Trzecie uszkodzony został dach oraz część murów budynku mieszkalnego, magazynu na zboże oraz garażu. W Dąbroszynie uszkodzony został dach na budynku gospodarczym, natomiast w miejscowości Rybie budynek gospodarczy. Urząd Gminy zapewnił plandeki niezbędne do ich pokrycia. Dziękuję druhom strażakom za zaangażowanie i pomoc mieszkańcom w tych trudnych chwilach -czytamy na jego Facebooku. W miejscowości Młynek w gminie Sompolno wiatr zerwał dach hali produkcyjnej. W samym Sompolnie wichura uszkodziła dach zakładu komunalnego. 

Przez kilka godzin wywrócony tir blokował trasę 25 w miejscowości Zosinki. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość i porywisty wiatr.  Wichura łamała drzewa jak zapałki. Na szczęście obyło się bez ofiar. W wielu miejscowościach powiatu konińskiego zabrakło prądu. W większości z nich usunięto awarie. 

Uwaga na drogach i chodnikach będzie ślisko. Jak informuje IMGW taka sytuacja utrzyma się do jutra. 

fot. OSP Ślesin, Internauci, Stefan Dziamara /Facebook

 

Gmina Rychwał. Tir zablokował trasę
Gmina Rychwał. Tir zablokował trasę
Gmina Rychwał. Tir zablokował trasę
Gmina Rychwał. Tir zablokował trasę
Czytaj więcej na temat:bez pradu, wypadki, zerwane dachy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole