WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

"Stasiu" będzie służył w Przyjmie. Druhowie mają nowy samochód

Dodano: 8.12.2019 08:12
Źródło: LM.pl

Samochód ratowniczo-gaśniczy o wdzięcznym imieniu „Stasiu” przekazano wczoraj oficjalnie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyjmie, gm. Golina.

To piąty tego typu samochód, ale pierwszy nowy, który będzie służył druhom ochotnikom z Przyjmy ( jednostka istnieje od 1925 roku). Pomysł jego zakupu pojawił się na początku lutego tego roku.

- Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie stwierdzili, że podejmą starania, żeby kupić nowy samochód dla jednostki – mówił Wiesław Herudziński, sekretarz zarządu OSP Przyjma. - Nasze starania poparł też komendant miejski PSP w Koninie – dodał.

17 kwietnia golińscy radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu na zakup auta 390 tys. zł. Na druhów z Przyjmy w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu czekała promesa w wysokości 250 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazał 110 tys. zł. Pod koniec lipca strażacy z OSP Przyjma podpisali umowę na zakup samochodu gaśniczego ze zbiornikiem wodnym o pojemności 3000 litrów z działkiem wodnym. Wczoraj, podczas specjalnego apelu na placu przed remizą, auto zostało oficjalnie przekazane. - Dołożymy wszelkich starań, żeby samochód jak najlepiej i jak najdłużej służył pomocą potrzebującym – mówił jeden z druhów.

Zaangażowanym w zakup auta dla strażaków ochotników wręczono specjalne stauetki i podziękowania. Podczas uroczystości odsłonięto też tablicę poświęconą zrealizowanemu projektowi „Przyjma nasza wieś, nasza wspólna sprawa”.

slajd 1 z 22
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO