Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJaki sprzęt do wiercenia i wkręcania wybrać?

Jaki sprzęt do wiercenia i wkręcania wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jaki sprzęt do wiercenia i wkręcania wybrać?
materiał promocyjny

Zakup dobrych elektronarzędzi do wiercenia i wkręcania nie zawsze przychodzi łatwo i szybko. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo różnego typu sprzętu, który nie zawsze sprawdzi się w każdej sytuacji. Niestety nie ma rozwiązań uniwersalnych, co dodatkowo utrudnia doposażenie się w podstawowy sprzęt do majsterkowania i remontowania. Jakie zatem urządzenie do wiercenia i wkręcania wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Na wszystkie te pytania szczegółowo odpowiemy w poniższym artykule.

Wiertarko-wkrętarka czy wiertarka udarowa?

Nasz poradnik zaczniemy od omówienia najmniejszych spośród tu wymienionych, ale zarazem wysoce funkcjonalnych elektronarzędzi, czyli wiertarko-wkrętarek. Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt tego rodzaju służy nie tylko do wiercenia, ale również i wkręcania. Niemal zawsze zasilany jest akumulatorowo, przez co wiertarko-wkrętarki należą do sprzętu mobilnego i w pełni przenośnego. Idealnie sprawdzą się podczas montażu suchej zabudowy w domach czy obiektach handlowo-usługowych. Niestety ich minusem jest niewielka moc, która może okazać się niewystarczająca w różnych sytuacjach, np. w trakcie wykonywania dużych otworów w drewnie lub podczas wkręcania długich i dużych wkrętów.

Co można z kolei powiedzieć o wiertarkach udarowych? Z pewnością są to urządzenia cięższe i trudniej nimi manewrować. Najczęściej występują w formie elektronarzędzi przewodowych i dysponują większą mocą znamionową niż omawiane wyżej, lekkie wiertarko-wkrętarki. O wiele lepiej sprawdzą się przy wierceniu w twardych i kruchych materiałach, takich jak cegła czy beton. Większa moc pozwala również na sprawniejsze wiercenie większych otworów w drewnie czy metalu. Niestety wiertarki nawet po założeniu odpowiednich bitów, niezbyt dobrze poradzą sobie z dokręcaniem czy odkręcaniem wkrętów lub śrub. Trudniej nimi manewrować w ograniczonej przestrzeni, a ich trzymanie na wysokości ramion jest bardziej męczące.

Dla kogo młotowiertarka?

Młotowiertarki, a właściwie to młoty wiercąco-kujące, należą już do znacznie cięższych i profesjonalnych elektronarzędzi. Ciężko porównywać je do niewielkich wiertarko-wkrętarek, ponieważ klasyczne młotowiertarki mogą być od nich nawet dwu- lub trzykrotnie cięższe. Do czego zatem wykorzystuje się omawiane urządzenia? Młotowiertarka jak sama nazwa sugeruje, posiada funkcję wiercenia i dłutowania. Dzięki temu sprzęt ten ma zastosowanie przy większych pracach remontowo-wyburzeniowych i świetnie sprawdzi się np. podczas skuwania tynku na niewielkim obszarze. Ponadto solidny udar i wysoka moc silnika przekłada się na sprawne wiercenie w twardych i kruchych materiałach, jak beton, cegła czy kamień.

Gdzie kupować elektronarzędzia?

Na koniec warto wymienić zalety kupowania sprzętu w sklepach stacjonarnych i internetowych. Decydując się na klasyczne zakupy w pobliskim sklepie narzędziowym lub markecie, mamy możliwość namacalnego sprawdzenia i obejrzenia wybranego urządzenia, co jest niewątpliwą korzyścią. Z drugiej strony jednak, oferta sklepów stacjonarnych jest często bardzo ograniczona. Żeby móc porównać dane techniczne i ceny wielu produktów od różnych producentów, musielibyśmy spędzić długie godziny na odwiedzaniu poszczególnych placówek handlowych, co jak wiadomo – również kosztuje.

Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się zakupy wszelkiego sprzętu budowlanego i elektronarzędzi w sklepach online, takich jak iSPRZET. Użytkownicy mogą z jednego miejsca i bez wychodzenia z domu porównać ceny i parametry poszczególnych urządzeń, a także spojrzeć na szczegółowe zdjęcia przedstawiające dany produkt. To ogromne ułatwienie, tym bardziej, że większość sklepów oferuje darmową i błyskawiczną dostawę.

Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na tzw. zakupy hybrydowe, czyli zakupy online po wcześniejszym obejrzeniu sprzętu w sklepie stacjonarnym.

Czytaj więcej na temat:narzędzia, remont
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole