Jan Klimkowski wicemistrzem Polski!

Dodano: , Aktualizacja:
Szachy

Nastoletni Jan Klimkowski z UKS Smecz Konin nie zwalnia tempa! Do wielu już osiągniętych sukcesów dołożył kolejny. Wczoraj został wicemistrzem Polski do lat szesnastu.

Nasz mistrz zdobył 7,5 pkt z dziewięciu partii i, co najważniejsze, będąc rozstawionym z pierwszym numerem startowym zyskał jeszcze na rankingu. Dzięki temu już pierwszego kwietnia przekroczy ranking 2400 punktów.

Co prawda w zakończonych wczoraj mistrzostwach startował jako faworyt do złota, jednak srebro także jest sporym osiągnięciem. Złoto przypadło Janowi Malkowi z UKS Korona Gdańsk.

Innym zawodnikiem z regionu biorącym udział w Mistrzostwach był Dominik Melerowicz, który reprezentuje M-GOK Gambit Ślesin. Dominik zdobył 4,5 pkt i zajął 25 miejsce, ale również odniósł spore cenne zyski rankingowe.

Jak widać gra na wielkopolskiej ziemi (zawody rozgrywane były w Sypniewie) dodała zawodnikom skrzydeł i zagrali bardzo dobre zawody. Janek dzięki wywalczonemu miejscu na podium zakwalifikował się do Mistrzostw Europy Juniorów.