Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJest trzeci przetarg na pawilon przy ul. Błaszaka. Rok po wyprowadzce kupców

Jest trzeci przetarg na pawilon przy ul. Błaszaka. Rok po wyprowadzce kupców

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jest trzeci przetarg na pawilon przy ul. Błaszaka. Rok po wyprowadzce kupców
Inwestycje

Miasto ogłosiło trzeci przetarg na sprzedaż terenów i budynków przy ul. Błaszaka. W dwóch pierwszych postępowaniach nie udało się wyłonić kupca. W styczniu minął rok od wyprowadzki z tych obiektów ostatnich handlowców.

W trzecim przetargu na działki i budynki przy ul. Błaszaka miasto nie zmieniło stawianych przez siebie wymagań. Nadal za grunty i posadowione na nich budynki chce łącznie niemal pięć milionów złotych. Dodatkowo kupiec ma przedłożyć koncepcję architektoniczną, która po zaakceptowaniu ma być wykonana w ciągu pięciu lat od zawarcia umowy. W miejscu pawilonu i budynku po „Marionetce” powstać ma sześciokondygnacyjny budynek mieszkalno-handlowy z miejscami parkingowymi.

Kupcy z tych obiektów wyprowadzili się w styczniu 2022 r. Przez rok miastu nieruchomości nie udało się sprzedać. W pierwszym przetargu zgłosił się jeden chętny, ale nie wpłacił wymaganego wadium. W drugim również złożona została jedna oferta, ale została odrzucona ze względu na wadliwą koncepcję zagospodarowania terenu.

W trzecim postępowaniu chętni swoje oferty zgłaszać mogą do 17 kwietnia. Cztery dni później odbędzie się część jawna przetargu. 26 kwietnia przetarg ma zostać rozstrzygnięty.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole