Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKolęda na Wysokości i świąteczny jarmark w tym roku przy domu kultury Oskard

Kolęda na Wysokości i świąteczny jarmark w tym roku przy domu kultury Oskard

Dodano:
Kolęda na Wysokości i świąteczny jarmark w tym roku przy domu kultury Oskard

Świąteczny jarmark zaplanowano na 11 i 12 grudnia na placu i w środku domu kultury Oskard. Organizatorem wydarzenia jest CKiS w Koninie, współorganizatorem Miasto Konin.

PROGRAM:

11 grudnia (sobota)

CKiS-DK Oskard i plac przy Oskardzie

12:00-20:00 Jarmark Świąteczny, plac

12:00 Parada Orkiestry Dętej Quantum Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale, plac

13:00-17:00 Selfie z Mikołajem, plac

13:00-18:00 Potrawy Kół Gospodyń Wiejskich, Oskard

13:00-14:30 Odświętne wejście (wianki) – warsztaty, Oskard

15:00-16:00 Wrocławski Teatr Formy „Opowieść lalek z Betlejem”, plac

16:00-17:30 Zimowy las w szkle – warsztaty, Oskard

18:00-19:30 KAYAH Kolędowo, Oskard

12 grudnia (niedziela)

12:00-18:00 Jarmark Świąteczny, plac

12:00 Koncert świąteczny MDK „Śpiewaj z nami – ANIOŁAMI!”

12:00-13:30 W blasku świąt (stroiki) – warsztaty, Oskard

13:00-17:00 Selfie z Mikołajem, plac

13:00-18:00 Potrawy Kół Gospodyń Wiejskich, Oskard

14:00-15:30 Gwiazdka na słodko – warsztaty, Oskard

14:00-16:00 Animacje świąteczne Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop, plac

* na Jarmark wstęp wolny, niektóre punkty programu płatne: warsztaty i koncert KAYAH, na koncert MDK „Śpiewaj z nami - ANIOŁAMI” bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu

W jarmarkowych domkach znajdziecie mnóstwo ciekawych przedmiotów m.in.: oryginalne rękodzieło artystyczne lokalnych twórców, m.in. bombki, stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, lampiony, rzeźby, ilustracje, plakaty, przytulanki, zabawki, akcesoria dla dzieci, torby, worki, hafty, ceramika, świece kwiatowe, obrusy i poduszki.

Na stoiskach nie zabraknie również pachnących smakołyków. Będzie można ich spróbować na miejscu lub uzupełnić nimi świąteczną spiżarnię. W pysznej strefie znajdziecie: miody, ciasta, słodkie wyroby, sery góralskie i korycińskie, pieczywo, chleby na naturalnym zakwasie, grzane wino, kwas chlebowy, soki, tradycyjne wędliny, ryby w zalewach i naturalne przyprawy.

Dla wielbicieli polskich dań znakomity kucharz Krzysztof Górski z Teatru Kulinarnego przygotuje aromatyczny bigos, którym będziemy częstować zwiedzających. O wasze podniebienia zadbają również panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Przygotują degustację domowych wyrobów. Będzie pysznie!

Na Jarmarku nie zabraknie wspólnego kolędowania. W sobotę pojawi się jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, autorka tekstów i producentka muzyczna KAYAH, która wystąpi w świątecznym repertuarze. Natomiast w niedzielę w samo południe zabrzmią tradycyjne polskie kolędy w nowych, radosnych aranżacjach w wykonaniu adeptów sztuki wokalnej z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Dzieciom i młodzieży podczas koncertu „Śpiewaj z nami – ANIOŁAMI” będzie towarzyszyć zespół profesjonalnych muzyków: 12 grudnia, g. 12:00. Muzyczną niespodzianką na Jarmarku będzie również parada Orkiestry Dętej Quantum Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale: 11 grudnia, g. 12.00.

W magiczną aurę świąt wprowadzą również widzów aktorzy z Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop, wcielając się w zjawiskowe postaci Aniołów, Śnieżynek, Mikołaja i Diabłów. Takich postaci na szczudłach, w pięknych kostiumach nie da się na Jarmarku przegapić. 12 grudnia, g. 14:00-16:00, plac.

Nieodłączną atrakcją Jarmarku są widowiskowe spektakle plenerowe. W tym roku historię narodzin Jezusa w „Opowieści lalek z Betlejem” pokaże Wrocławski Teatr Formy. Bohaterami będą gigantyczne kukły Maryi, Józefa, Anioła i osiołka animowane przez 11 aktorów. Klimatyczna muzyka klezmerska, połączenie wzruszających i komicznych scen oraz spektakularna forma dopełniają wyjątkowości opowiadanej historii, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. 11 grudnia, g. 15:00-16:00, plac.

Na Jarmarku nie zabraknie również Mikołaja. Będzie specjalne stanowisko, aby zrobić niezapomniane selfie. Mikołaj będzie czekał 11 i 12 grudnia, g. 13:00-17:00, plac.

W programie Jarmarku pojawiają się również warsztaty poświęcone samodzielnemu wykonywaniu świątecznych ozdób i dekorowaniu pierników:

ODŚWIĘTNE WEJŚCIE (warsztaty indywidualne, dorośli)

11 grudnia (sobota), g. 13:00 – 14:30

Wspólnie stworzymy wianki na drzwi wejściowe, wykorzystując naturalne materiały niosące ze sobą zapach prawdziwego lasu. Bazę dekoracji stanowić będą szyszki, kora drzew, a także pomarańcze, cynamon i żurawina. Dopełnieniem wianka na słomianym podkładzie będą gustowne bukieciki. Warsztaty poprowadzi Izabela Piękna - HORTITERAPIA.

*Zapisy, opłata 25 zł od osoby.

ZIMOWY LAS W SZKLE (warsztaty indywidualne, dorośli)

11 grudnia (sobota), g. 16:00 – 17:30

Chciałbyś mieć w domu namiastkę lasu, która stanie się jednocześnie efektowną, świąteczną ozdobą? Wystarczy szklane naczynie, trochę roślin i odrobina wyobraźni. Będziemy krok po kroku tworzyć kolejne warstwy lasu, nadając im przy okazji zimowego sznytu.

Warsztaty poprowadzi Izabela Piękna - HORTITERAPIA.

*Zapisy, opłata 25 zł od osoby.

W BLASKU ŚWIĄT (warsztaty rodzinne, dorosły + dziecko)

12 grudnia (niedziela), g. 12:00 – 13:30

Stwórz autorską, ekologiczną ozdobę, która rozjaśni i ociepli każde wnętrze. Z pomocą prowadzących zrobicie świece z pszczelego wosku, które następnie udekorujecie mchem, igliwiem i innymi naturalnymi dodatkami. Wszystkie elementy umieszczone w gustownej donicy złożą się na efektowny, bożonarodzeniowy stroik.

Warsztaty poprowadzi Izabela Piękna - HORTITERAPIA.

*Zapisy, opłata 25 zł od pary.

GWIAZDKA NA SŁODKO (warsztaty rodzinne, dorosły + dziecko)

12 grudnia (niedziela), g. 14:00 – 15:30

Ciekawa propozycja dla małych cukierników z artystycznym zacięciem. Każde dziecko z pomocą opiekuna przygotuje dwa pierniki, wykorzystując różne techniki dekorowania. Na słodkościach znajdą się postaci ze świątecznych bajek, a także tradycyjne, bożonarodzeniowe wzory. Warsztaty poprowadzi dr inż. Katarzyna Hryciuk, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w ZSEU w Żychlinie, pasjonatka gotowania i sztuki ludowej, współpracująca od wielu lat z wybitnymi szefami kuchni.

*Zapisy, opłata 25 zł od pary.

Kolęda na Wysokości i świąteczny jarmark w tym roku przy domu kultury Oskard
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole