Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKolejna seniorka oszukana! Straciła część oszczędności życia

Kolejna seniorka oszukana! Straciła część oszczędności życia

Dodano:
Kolejna seniorka oszukana! Straciła część oszczędności życia
oszuści grasują

Blisko 30 tys. zł straciła 79-letnia mieszkanka Konina. Policja po raz kolejny apeluje, żeby ostrożnie podchodzić do każdej prośby o pieniądze lub dostęp do konta bankowego.

Kilka dni temu do 79-latki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik Poczty Polskiej. Poinformował kobietę, że posiada do odebrania przesyłki i musi je osobiście dostarczyć. Po kilkunastu minutach zadzwonił inny mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji i przekonywał o ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciwko oszustom. Powiedział, że wcześniejszy telefon od pracownika poczty był próbą oszustwa i nakazał spakować wszystkie oszczędności. Pieniądze miała przekazać rzekomej policjantce, która będzie czekała przed blokiem. Później 79-latka zgodnie z instrukcją oszusta miała pójść do banku i wypłacić resztę oszczędności. Tak się też stało. Seniorka oddała pieniądze jakie miała w domu oszustce i poszła do banku.

- Podczas próby wypłaty gotówki pracownice banku zorientowały się, że najprawdopodobniej kobieta padła ofiarą oszustwa i przekonały ją, aby tych pieniędzy nie zabierała sama, tylko zadzwoniła po kogoś z rodziny – informuje konińska policja. – Pracownice banku, dzięki swojemu profesjonalizmowi i szybkiemu działaniu zapobiegły wypłacie kilkudziesięciu tysięcy złotych gotówki i przekazaniu ich oszustom – dodaje.

Mundurowi przypominają, że przestępcy podają się za lekarzy, pracowników administracji, wnuczków, uzdrowicieli, a nawet policjantów! Apelują jednocześnie, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, a przede wszystkim weryfikować informacje.

 

fot. KMP Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole