Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Miejskie targowisko pod lupą

Konin. Miejskie targowisko pod lupą

Dodano:
Konin. Miejskie targowisko pod lupą

Na konińskim bazarze uaktywnili się złodzieje. Kieszonkowcy kradną portfele. To prawdziwa plaga. Policjanci i strażnicy miejscy zapowiadają częstsze niż dotąd patrole. Będą pojawiać się nie tylko na targowisku, ale także w jego okolicy.

Jak mówią mundurowi wystarczy chwila nieuwagi, aby kieszonkowcy wykorzystali okazję. Zazwyczaj działają w grupach i tworzą sztuczny tłum. Ofiarami złodziei najczęściej padają osoby noszące portfel w tylnej kieszeni spodni.

Jak się przed nimi ustrzec? Na stronie internetowej konińskiej komendy pojawiła się lista praktycznych porad. Zdawałoby się, że to oczywiste zachowania, jednak zaaferowani zakupami często o nich zapominamy. Mundurowi radzą, aby nosząc torebkę, mieć ją zawsze w zasięgu wzroku, na zakupy zabierajmy tyle gotówki, ile nam potrzeba, dokumenty zostawiajmy w domu, za zakupy płaćmy dyskretnie – tak, by inni nie widzieli, ile mamy w portfelu, zwracajmy uwagę na to, co dzieje się wokół nas, nie nośmy portfela w tylnej kieszeni spodni.

Policjanci i strażnicy miejscy, wobec znaczącego wzrostu tego rodzaju przestępstw, biorą miejskie targowisko pod lupę. Będą baczniej niż dotąd obserwować to miejsce i częściej je odwiedzać.

Czytaj więcej na temat:złodzieje , kieszonkowcy , konin, targowisko
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole