Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Prawie 280 porodów w pierwszym kwartale. Szpital w wielkopolskiej czołówce

Konin. Prawie 280 porodów w pierwszym kwartale. Szpital w wielkopolskiej czołówce

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Prawie 280 porodów w pierwszym kwartale. Szpital w wielkopolskiej czołówce
Szpital

277 porodów odebrano w konińskim szpitalu w pierwszym kwartale 2022 r. To szósty wynik w Wielkopolsce – więcej dzieci rodziło się tylko w placówkach w Poznaniu, Ostrowie Wlkp. i Lesznie.

Narodowy Fundusz Zdrowia podał najnowsze dane dotyczące porodów w pierwszym kwartale 2022 r. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie urodziło się w tym czasie 277 dzieci. To siódmy wynik w Wielkopolsce. Więcej porodów odbierały jedynie szpitale w Poznaniu, Ostrowie Wlkp. i Lesznie, mniej – lecznice w Kaliszu, Gnieźnie, czy Jarocinie. To taka sama pozycja, jak w zestawieniu obejmującym cały 2021 r. Wtedy konińska placówka też była siódma w województwie z wynikiem 1301 dzieci, które przyszły na świat.

Osiemnaste miejsce w zestawieniu zajął szpital w Kole ze 163 porodami, 21. była lecznica w Słupcy ze 123 porodami, a 27. szpital w Turku z 91 dziećmi, które przyszły tam na świat.

Tendencja w całej Wielkopolsce jest spadkowa. Łącznie w pierwszym kwartale tego roku odnotowano 7265 porodów. Jeszcze sześć lat temu było ich prawie dwa tysiące więcej.   

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole