Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Wniosek o odwołanie przewodniczącego na razie przepadł

Konin. Wniosek o odwołanie przewodniczącego na razie przepadł

Dodano:
Konin. Wniosek o odwołanie przewodniczącego na razie przepadł

Sesja absolutoryjna w Koninie zaczęła się od zgłoszenia przez radnego Dominika Szopę z klubu radnych PiS, wniosku o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta, co wywołało dyskusję nad formą wniosku.

- W imieniu 12 radnych, którzy się pod tym podpisali, wnioskujemy o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta z funkcji, w głosowaniu tajnym – zgłosił na wstępie sesji Dominik Szopa z klubu radnych PiS.

Wywołało to dyskusję nad porządkiem obrad Rady Miasta Konina i formą wniosku. Przewodniczący Wiesław Steinke tłumaczył, że wcześniej powinien być złożony projekt uchwały i w takiej formie może być wprowadzony do porządku obrad. - Mamy czas do następnej sesji. Nie będę łamał prawa, dopóki nie ma projektu uchwały. Wprowadzę ten projekt uchwały na następna sesję – powiedział Wiesław Steinke. - Wniosek nie może być w dzisiejszym porządku obrad. Nie głosujemy bowiem nad wnioskiem, a nad uchwałą, która ma moc prawną. Musi być projekt uchwały w tej sprawie.

Stanowisko przewodniczącego potwierdził nowy radca prawny Jacek Ignaczak. - Podzielam stanowisko pana przewodniczącego, procedura jest wskazana. Taki wniosek nie wpłynął siedem dni wcześniej.

Gdy na sali sesyjnej zapanowała sytuacja patowa, głos zabrał prezydnet. - Możecie obrażać się państwo, że funkcjonuje prawo, ale nie możecie wprowadzać destrukcji  - wypowiedział się wówczas Piotr Korytkowski, prezydent. - Jednym z punktów nowego porządku obrad jest powołanie przez państwa skarbnika. Głosując przeciwko zaproponowanym zmianom w porządku obrad, bierzecie na siebie ciężar związany z jego destrukcją.

- W sprawie porządku obrad nie ma dyskusji – ogłosił po przerwie Wiesław Steinke i zapowiedział realizację zaplanowanego programu. 

Radni z klubu PiS zgłosili prośbę o kolejną przerwę, aby się zastanowić, czy opuszczą obrady. Efektem tej przerwy była jednak decyzja o przegłosowaniu porządku obrad z punktami dotyczącymi powołana skarbnika, zmiany nazw ulic i dodatkiem energetycznym. Ogłosił to Zenon Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina.

A następnie przewodniczący W. Steinke poprosił radnych o nawadnianie się z powodu ekstremalnych warunków panujących w sali sesyjnej. 

Konin. Wniosek o odwołanie przewodniczącego na razie przepadł
Konin. Wniosek o odwołanie przewodniczącego na razie przepadł
1561536230-he66h5-sesja5.jpg
1561536230-y8oe3d-sesja3.jpg
1561536230-pj7i13-sesja6.jpg
1561536231-8d062a-sesja7.jpg
1561536231-bvfbd5-sesja8.jpg
1561536232-wy01cs-sesja10.jpg
1561536233-_egnvu-sesja9.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole