Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMaść z konopi, czyli rewelacyjny sposób na bóle kostne i stawowe

Maść z konopi, czyli rewelacyjny sposób na bóle kostne i stawowe

Materiał promocyjny

Dodano:
Maść z konopi, czyli rewelacyjny sposób na bóle kostne i stawowe
materiał promocyjny

Jednymi z roślin, które w ostatnich latach robią prawdziwą furorę są konopie siewne oraz indyjskie. Te drugie w naszym kraju są nielegalne, natomiast konopie siewne nie mają przeciwwskazań do stosowania. Nic więc dziwnego, że powstają różnorodne produkty na bazie olejów, takie jak szampony, maści i wiele innych. Dzieje się tak, ponieważ odkryto, iż konopie mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Sprawdź, czym może pochwalić się ta roślina oraz w jakich sytuacjach sprawdzi się dobrej jakości maść z konopi.

Konopie - jakie drogocenne właściwości mają?

Konopie to fantastyczna roślina, z której pozyskiwany jest wysokiej jakości, drogocenny olej. Na jego bazie powstaje wiele kosmetyków i produktów leczniczych. Dzieje się tak, ponieważ cechuje się on mnóstwem wspaniałych właściwości. Przede wszystkim olej konopny zawiera w swoim składzie cenne wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-3 oraz omega-6. To one mogą pochwalić się rewelacyjnym działaniem przeciwzapalnym, przeciwnowotworowym czy też przeciwzakrzepowym. Dodatkowym atutem konopi jest fakt, że posiadaja one silne działanie antyoksydacyjne. Stosowanie preparatów z konopią może zapobiegać powstawaniu wielu różnorodnych chorób, w tym nowotworowych czy też sercowo-naczyniowych.

Jednak najważniejszym związkiem, z jakiego znane są konopie jest CBD, czyli kannabidiol. Reprezentuje on bardzo obiecujące wyniki badań w zakresie stosowania go w medycynie. Może łagodzić zaburzenia nastroju, ataki epilepsji, a przy okazji może pozytywnie wpływać na osoby z depresją czy na osoby uzależnione od nikotyny bądź alkoholu. 

Maść konopna - na co może pomóc?

Maść konopna to bardzo dobry przykład produktu, który może powstać na bazie konopi. Olejek konopny wchodzący w jej skład potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Maść konopna chłodząca to strzał w dziesiątkę w sytuacji, kiedy po ciężkiej pracy na zewnątrz, po porządkach wiosennych odczuwasz ból w stawach i kościach. Maść z konopi pozwala pozbyć się uporczywego bólu, który może pojawić się w każdej sytuacji. Jaki sekret skrywa maść na bóle kręgosłupa powstała na bazie konopi? Olejek z nasion konopi zawarty w takim produkcie ma właściwości przeciwzapalne. Łagodzi bóle mięśni i stawów, a ponadto pozwala na powrót do formy w szybkim czasie. Maści konopne stosowane są w medycynie naturalnej od dawnych czasów. Dodatkiem do takiej maści mogą być inne oleje roślinne, olejki eteryczne i ekstrakty, które będą potęgować pozytywne działanie na skórę.

Czytaj więcej na temat:zdrowie, konopia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole