Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNajsłynniejsze trio akordeonowe na świecie – Motion Trio w CKiS DK Oskard

Najsłynniejsze trio akordeonowe na świecie – Motion Trio w CKiS DK Oskard

Materiał promocyjny

Dodano:
Najsłynniejsze trio akordeonowe na świecie – Motion Trio w CKiS DK Oskard

„Nigdy nie słyszeliście takiej gry na akordeonie” – tak o Motion Trio pisze „All about jazz”. Obecnie najsłynniejszy zespół akordeonowy na świecie przyjedzie na koniński koncert prosto z Pragi, by po kilku występach w Polsce zachwycać publiczność w Dubaju, gdzie zagra aż 8 razy!

Koncert Motion Trio uświetni galę wręczenia statuetek Kariatydy 23 września o 18.00 w CKiS-DK Oskard.

Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn od 25 lat zmieniają oblicze akordeonu, wydobywając z tego pięknego instrumentu wciąż nowe możliwości – bez użycia elektronicznych sztuczek czy łatwych efektów.

Polskie trio akordeonowe łączy w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.

W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej, jak i klasycznej. Zespół gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Zapraszamy po bezpłatne wejściówki. Odbiór w kasie CKiS DK Oskard w Koninie.

Najsłynniejsze trio akordeonowe na świecie – Motion Trio w CKiS DK Oskard
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole