Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNarożniki do salonu – dlaczego warto postawić na ten typ kanapy?

Narożniki do salonu – dlaczego warto postawić na ten typ kanapy?

Materiał promocyjny

Dodano:
Narożniki do salonu – dlaczego warto postawić na ten typ kanapy?
Materiał promocyjny

Podczas urządzania mieszkań coraz więcej ludzi wybiera narożniki do salonu. Wszystko dlatego, że kanapy w kształcie litery „L” są bardzo funkcjonalne oraz wygodne. Zaletą narożnika jest również to, że umożliwia on łatwe wyodrębnienie stref we wnętrzu.

Narożniki do salonu, które podkreślą styl wnętrza

Narożniki do salonu to wyraziste meble o dużych gabarytach. Spory rozmiar sprawia, że kanapa przyciąga wzrok i staje się centrum pomieszczenia. Decydując się na kupno narożnika, warto więc wybrać model, który podkreśli styl całego wnętrza.

Na szczęście narożniki do salonu to dość szeroka grupa produktów. Można w niej znaleźć zarówno kanapy skórzane, jak i materiałowe. W sklepach dostępne są także przeróżne kolory obić, które można dopasować do wielu aranżacji.

Wielofunkcyjne narożniki do niewielkich mieszkań

Warto pamiętać, że narożniki to nie tylko estetyczne, ale również bardzo funkcjonalne meble. Jedną z największych zalet tego typu kanapy jest duża powierzchnia siedzisk i oparć, ale użyteczność narożników często nie ogranicza się jedynie do gabarytów.

Narożniki do salonu mogą również pełnić funkcję łóżka. Jeśli kanapa ma opcję rozkładania, to bez problemu odegra rolę tego mebla. Rozkładane narożniki do salonu to dobre rozwiązanie dla osób, które żyją w niewielkich mieszkaniach lub kawalerkach.

Takie lokale czasami składają się z dosłownie jednego, otwartego pokoju. W takim przypadku wnętrze służy jako salon i sypialnia. Klasyczne łóżko nie jest najlepszym pomysłem w takim pokoju, ponieważ za jego sprawą salon straci swój dzienny klimat. Dodatkowo łóżko utrudnia przyjmowanie gości. Narożnik z opcją rozkładania to rozwiązanie, dzięki któremu za dnia pokój może być funkcjonalnym salonem, a w nocy sypialnią.

Warto też wspomnieć, że w konstrukcji rozkładanych narożników często znajdują się komory do przechowywania. Jest to kolejna funkcja, która przyda się właścicielom niewielkich mieszkań.

Narożniki do salonu – wizualny podział na strefy

Narożniki do salonu mają jeszcze jedną przydatną zaletę. Są one dobrym meblem do tworzenia stref w dużych, otwartych pomieszczeniach. Masywna kanapa w kształcie litery „L” bardzo widocznie wyznacza obszar wypoczynku. Tym samym optycznie oddziela resztę wnętrza od miejsca relaksu.

Umiejętność wizualnego podziału pomieszczenia można dobrze wykorzystać poprzez sprytne ustawienie kanapy. Warto pamiętać, że narożnik wcale nie musi stać pod ścianą i to jeszcze w kącie. Salonową kanapę można ustawić w centralnym miejscu pomieszczenia. Oparcie narożnika doskonale oddzieli strefę wypoczynku od miejsca do gotowania czy spożywania posiłków.

Grafika: www.pexels.com

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole