Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościNowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Są pieniądze!

Nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Są pieniądze!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Są pieniądze!
gmina wilczyn

Dwie ścieżki pieszo-rowerowe w gminie Wilczyn. Powstaną dzięki unijnemu dofinansowaniu. Umowa na ich realizację podpisana!

Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy na dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 inwestycji w gminie Wilczyn i Drawsko. Jak informuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu, jeśli chodzi o gminę Wilczyn to zbudowana zostanie tam ścieżka pieszo-rowerowa o długości ponad 1,3 km, wzdłuż drogi powiatowej Wilczogóra – Kopydłowo. W ramach inwestycji powstanie też droga gminna ze zjazdami na posesje i skrzyżowaniami z drogami publicznymi, odpowiednim oznakowaniem, a także miejscem odpoczynku dla pieszych i rowerzystów.  Ponadto projekt przewiduje ścieżkę pieszo-rowerową o długości ponad 4 km w miejscowościach: Kopydłowo, Wiśniewa i Góry. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4 mln zł.

- Jesteśmy konsekwentni we wspieraniu budowy rowerowej mapy ścieżek w naszym regionie. Zależy nam na bogatej ofercie bezpiecznego, a do tego zeroemisyjnego  podróżowania po Wielkopolsce. I na tym, by elastycznie móc przesiadać się z jednego na inny środek transportu, jeśli nie na rower, to do autobusów czy pociągów, najlepiej niskoemisyjnych. Cieszę się niezmiennie, kiedy kolejne samorządy lokalne sięgają skutecznie po będące w naszej gestii środki finansowe UE na ten cel. To dobrze zainwestowane pieniądze! – mówi marszałek Marek Woźniak.

Zarząd województwa przyznał w sumie ponad 5 mln zł dofinansowania. Poza gminą Wilczyn z tych pieniędzy skorzysta również gmina Drawsko.

 

fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole