Skocz do zawartości
LM.plWiadomościO krok od tragedii. Pociąg minął auto o włos

O krok od tragedii. Pociąg minął auto o włos

Dodano: , Żródło: LM.pl
O krok od tragedii. Pociąg minął auto o włos
Policja

Trzy tysiące złotych mandatu i piętnaście punktów – w taki sposób ukarana została w środę przez konińskich policjantów kobieta kierująca teslą. I tak może mówić o szczęściu, o mały włos zderzyłaby się bowiem z pociągiem.

Do zdarzenia doszło w środę na jednym z konińskich przejazdów. Kierująca teslą wjechała na przejazd w momencie opuszczania się rogatek. Jedna z nich zatrzymała się na dachu jej auta. Kobieta samochód zatrzymała jeszcze przed torami, unikając w ten sposób tragedii – chwilę później przejechał po nich pociąg.

Kobieta otrzymała grzywnę w wysokości trzech tysięcy złotych i piętnaście punktów karnych. Znikną dopiero po dwóch latach od zapłacenia mandatu – to efekt zmienionych niedawno przepisów.

Wspomniana sytuacja była tylko jednym z 63 wykroczeń wykrytych przez konińskich policjantów w środę. Funkcjonariusze w całej Polsce prowadzili wtedy działania pod hasłem NURD. Piętnastu pieszych zostało ukaranych za przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym, siedmiu rowerzystów za jazdę po przejściu dla pieszych, a siedmiu kierowców za wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

źródło / fot. konin.policja.gov.pl

O krok od tragedii. Pociąg minął auto o włos
O krok od tragedii. Pociąg minął auto o włos
Czytaj więcej na temat:policja, NURD, rogatki, przejazd kolejowy, pociąg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole