Skocz do zawartości
LM.plWiadomościObiecanki cacanki i szkodnictwo do entej potęgi. Posłowie PO o rządach PiS-u

Obiecanki cacanki i szkodnictwo do entej potęgi. Posłowie PO o rządach PiS-u

Dodano:
Obiecanki cacanki i szkodnictwo do entej potęgi. Posłowie PO o rządach PiS-u
Polityka

Posłowie PO Tomasz Nowak i Sławomir Neumann w drodze. Na konińskim bulwarze zapowiedzieli akcję tysiąca spotkań.

- Od czerwca realizujemy program bezpośredniego kontaktu z naszym wyborcami – powiedział koniński poseł. - Jako mobilne biuro poselskie na deptakach, przy targowiskach spotykam się z mieszkańcami. Bardzo ciekawe rozmowy się wywiązują, z których wynika niepokój o to, co będzie zimą. Tego doświadczyłem w Kłodawie, Umieniu. We Wrześni ludzie mówili o aferach i że żądają od nas rozliczenia PiS-u za to, co robi. Na spotkaniu w Tuku czy Kole mieszkańcy mówili o galopującej inflacji i drożyźnie, która zabija ich możliwości finansowe.

Posłowie wybierali się do Środy Wielkopolskiej na otwarte spotkanie. - Miło mi być w Wielkopolsce – powiedział Sławomir Neumann. - Naszym zadaniem jest docieranie do państwa, aby porozmawiać o rzeczach, które są ważne dla kieszeni i bezpieczeństwa Polaków.

Posłowie nawiązali do wczorajszej wizyty szefowej Komisji Europejskiej w Polsce. - Wielu liczyło, że otworzy worek z pieniędzmi i 36 miliardów euro, które czeka na Polskę od wielu miesięcy, ale jest blokowane przez rząd Mateusza Morawieckiego, a tak naprawdę przez Zbigniewa Ziobrę, który razem z Solidarną Polską szantażuje wszystkich w rządzie swoim antyeuropejskim kursem. To powoduje, że Polska realnie traci milion euro dziennie z powodu kary za funkcjonowanie nielegalnej Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, ale także dostęp do olbrzymich środków, które dzisiaj są nam szczególnie potrzebne – mówił Sławomir Neumann. - Coraz więcej płacimy za prąd, gaz. Potem jakiś geniusz z rządu wychodzi i mówi, że cały czas można zbierać chrust. To są ich pomysły. To jest skala upadku, do której doprowadzają wiele polskich rodzin, a 36 miliardów euro, które mogłyby służyć polskiej gospodarce, obniżyć presję inflacyjną, wzmocnić złotówkę, leży w Brukseli. Bo Ziobro i spółka nazywana Solidarną Polską blokuje jakiekolwiek zmiany, które by przywróciły praworządność, niezawisłość sądów. To jest szkodnictwo do entej potęgi.

Parlamentarzyści opozycji mają nadzieję, że Zbigniew Ziobro i cała ekipa będzie rozliczona przez wyborców. - Zresztą próbuje ich rozliczać już Jarosław Kaczyński, nie dając im gwarancji wspólnego startu z list PiS i dlatego Ziobro stawia się okoniem. Walka tych dwóch panów powoduje, że my wszyscy tracimy realne pieniądze, które są w Polsce potrzebne – powiedział Sławomir Neumann. - W Polsce trzeba przywrócić praworządność i ład. Doprowadzić od tego, że ceny nie będą w takim tempie wzrastały, że zajmiemy się poważnie gospodarką, aby Polacy odczuli, że można żyć lepiej, a ciepła woda w kranie to nie ekstrawagancja, ale norma, że nie trzeba zbierać chrustu na ogrzanie mieszkania. To są elementarne prawa, których dzisiaj jesteśmy pozbawiani.

Poseł Tomasz Nowak przypomniał ministra Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, który obiecywał budowę dworca PKP w Koninie, którego do tej pory nie ma. - To są te obiecanki cacanki – mówi poseł Tomasz Nowak. - Są tacy, którzy wierzą w taki marketing polityczny, który kończy się katastrofą. Codziennie milion euro z powodu Solidarnej Polski, odwracanie się od Europy, napinanie muskułów po to, abyśmy tracili pieniądze jak Krajowy Plan Odbudowy, który do tej pory nie funkcjonuje.

Nawiązał także do ostatniego wystąpienia Solidarnej Polski przed konińskim ratuszem. - Mówiono, że trzeba pomóc górnikom. Rządzicie od siedmiu lat, a w tej chwili górnicy zbierają podpisy, aby potraktowano ich tak, jak na Śląsku, żeby dostali emerytury pomostowe, urlopy górnicze oraz odszkodowania w związku z zakończeniem działalności ZE PAK. I Potrzeba sto tysięcy podpisów. A tymczasem rządzący, dziewięciu posłów stąd plus Solidarna Polska, która przywiozła ostatnio ministra Ozdobę, czyli piętnaście waszych podpisów pod ustawą, którą przygotowali związkowcy i zrobi się to, na co czekają górnicy i nasz region. Wy teraz rządzicie? Bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny i czyńcie coś. Wszystko wskazuje na to, że działacie na zasadzie propagandy, obietnic i niespełnionych zamierzeń - dodaje poseł PO.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole