Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPacjenci covidowi w konińskim szpitalu. Żaden nie był zaszczepiony

Pacjenci covidowi w konińskim szpitalu. Żaden nie był zaszczepiony

Dodano:
Pacjenci covidowi w konińskim szpitalu. Żaden nie był zaszczepiony

Obecnie w konińskim szpitalu przebywa dziesięcioro pacjentów zakażonych koronawirusem. Siedmioro trafiło na oddział zakaźny, troje na intensywną terapię. Żaden z tych pacjentów nie był zaszczepiony.

- W tej chwili dziesięcioro pacjentów jest hospitalizowanych, niestety żaden nie był zaszczepiony – mówi Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. - To są pacjenci, których stan jest o wiele gorszy, niż bywało to wcześniej, z uwagi na to, że choroba czyni spustoszenie również w układzie krążenia, w mózgu. Siedmioro pacjentów przebywa obecnie na oddziale zakaźnym, troje na intensywnej terapii. Większość 60-latków i nieco młodsi.

Cały czas trwa akcja szczepień powszczechnych. - Jeżeli chodzi o szczepienia w Koninie to sytuacja jest w miarę dobra. Miasto jest na drugim miejscu w Wielkopolsce jeśli chodzi o wyszczepialność – mówi Maria Wróbel z WSZ. - To oznacza, że mamy ok. 53 procent wyszczepialności ludzi, którzy mogą być zaszczepieni. To nie oznacza, że jesteśmy już bardzo zadowoleni, tym bardziej, że jest problem szczepienia wśród młodzieży. Nie ma dobrych wieści ze szkół, ponieważ niewiele osób jest zainteresowanych szczepieniem dzieci. Na 300, 400 uczniów w danej szkole, którzy mogą być szczepienie, szczepi się kilkunastu.

W powiecie konińskim statystyka szczepienna wygląda nieco gorzej. - Spowodowane jest to faktem, że szczepienia były ograniczone wśród starszych osób, gdy było mało szczepionek. Potem, kiedy szczepionek było więcej, sporo osób już  przechorowało, nie chciało się szczepić. W ciągu minionego półtora roku, kiedy mieliśmy prawie 1500 pacjentów covidowych, pożegnaliśmy 350 osób. Nie udało się ich uratować. Takie dane powinny pokazywać, że szczepienie jest jedyną furtką, żeby się zabezpieczyć - mówi Maria Wróbel.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole