Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPerformance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!

Performance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!

Dodano:
Performance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!
Kultura

Performance głosowy w wykonaniu nieformalnej grupy Konin Improv Choir w Wieży Ciśnień 2 grudnia o 19.00. 

Jeśli czegokolwiek można się spodziewać, to nieprzewidywalności, wolności, porozumienia poprzez dźwięk, wspólnoty w głosie. Ten nietypowy koncert to pokłosie cyklicznych spotkań w ramach warsztatów improwizacji „Głosowanie”, które od września odbywają się w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie. Warsztaty prowadzi Gosia Zagajewska – wokalistka takich zespołów jak Tuleje, Figa, Fantastic Swimmers, Casting Lots czy Warsaw Improvisers Orchestra.

Ideą, która przyświeca tej autorskiej, unikatowej formule jest pokazanie, że każdy może świadomie i swobodnie używać swojego głosu, a także stworzenie przestrzeni do wspólnego twórczego działania i umożliwienie regularnych spotkań przy wspólnym śpiewie. Podczas występu performerzy będą poruszać się po przestrzeni galerii, również pośród publiczności, używając głosu w reakcji na spontanicznie, prowokowane przez Zagajewską sytuacje partytury graficzne, dźwiękowe dialogi, teksty, a także umowny system gestów.

Całość odbywać się będzie według wcześniej ustalonego scenariusza, który wytyczy pewne płynne ramy i wewnątrz którego wykonawcy będą dysponować dużą dozą swobody. Jeśli czegokolwiek można się spodziewać, to nieprzewidywalności, wolności, porozumienia poprzez dźwięk, wspólnoty w głosie.

Warsztaty „Głosowanie” zrealizowano przy pomocy środków budżetu Województwa Wielkopolskiego.

 

Performance głosowy. Usłyszycie na szczycie Wieży Ciśnień!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole