Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrawie 1,2 mln zł na nagrody dla urzędników. Kto dostał najwięcej?

Prawie 1,2 mln zł na nagrody dla urzędników. Kto dostał najwięcej?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prawie 1,2 mln zł na nagrody dla urzędników. Kto dostał najwięcej?
Nagrody

Prawie 925 tys. zł wypłacił Urząd Miejski w Koninie wszystkim swoim pracownikom z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Bożego Narodzenia. Łącznie urzędnicy otrzymali niemal 1,2 mln zł. Dodatkowe 100 tys. zł trafiło do dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta.

Niemal 1,2 mln zł wyniosły nagrody dla pracowników Urzędu Miejskiego w Koninie i dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta w 2022 r. To ponad trzy razy więcej, niż w roku 2021 r. Tak duży wzrost to przede wszystkim efekt podwójnej nagrody dla wszystkich urzędników. Pierwsza przyznana została z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i wyniosła 500 lub 1000 zł dla każdego z nich, co dało łączną kwotę 360 500 zł. Drugą urzędnicy dostali z okazji Bożego Narodzenia – mogli wtedy liczyć na 800 lub 1600 zł. Łącznie kosztowało to urząd 564 000 zł.

Dodatkowo niemal 107 tys. zł nagród otrzymali dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta. W tej kwocie są również nagrody roczne dla dyrektorów instytucji kultury. Wszystkie nagrody wypisane są na slajdach w galerii poniżej.

Wiceprezydenci bez specjalnych nagród

W 2022 r. niemal żadnych nagród nie otrzymali wiceprezydenci Konina Witold Nowak i Paweł Adamów. A jeszcze rok wcześniej byli jednymi z najhojniej wynagradzanych pracowników Urzędu Miejskiego. W 2022 r. mogli liczyć jedynie na wymienione wyżej nagrody z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Bożego Narodzenia.

Indywidualnie (spośród osób, które mogą zostać wymienione z imienia i nazwiska) najwięcej pieniędzy otrzymali dyrektorzy instytucji kultury: Konińskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrody roczne w ich przypadku wyniosły od 15 do 22 tys. zł. Ich wypłacanie odbywa się jednak na innych zasadach, niż nagrody dla pozostałych urzędników – zależy od osiągniętych wyników finansowych lub stopnia realizacji innych zadań i jest regulowana ustawą oraz zarządzeniem prezydenta Konina.

Spośród pozostałych urzędników najwyższe nagrody dostała dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Koninie Magdalena Gielniak-Sobczak. Były to łącznie cztery wypłaty o sumie 10,1 tys. zł. Zdaniem prezydenta dyrektor DPS zasłużyła na nagrody za pozyskiwanie wsparcia i środków na działanie placówki w czasie pandemii, wdrożenie i realizację programu opieki wytchnieniowej oraz sumienność i zaangażowanie.

Za pomoc Ukraińcom, inwentaryzację i kontrolę podatnika

Na 9 tys. zł mogli liczyć Grzegorz Pająk i Dagmara Szymańska. Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich nagrodzono za udział w pozyskaniu dofinansowania i pozytywne wyniki kontroli budowy łącznika ul. Paderewskiego i ul. Kleczewskiej oraz zaangażowanie w realizację powierzonych zadań. Dyrektorka Środowiskowego Domu Samopomocy otrzymała nagrody za realizację zadań zleconych w czasie pandemii i wykonywanie „wielu zadań dodatkowych”.

Wśród najhojniej nagrodzonych znaleźli się jeszcze: dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Małgorzata Rychlińska (8 tys. zł), dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ewa Kulczyńska (7 tys. zł) i kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych Bartosz Jędrzejczak (7 tys. zł).

Część nagród przyznawana była zbiorowo za konkretne zadania. Dziesięciu pracowników otrzymało łącznie 27 tys. zł za „wykonanie dodatkowych zadań związanych z orzekaniem większej ilości osób niepełnosprawnych oraz dodatkowo uchodźców z Ukrainy”. Piętnastu urzędników nagrodzono na łączną kwotę 24 tys. zł za „udział w przeprowadzeniu spisu z natury środków pieniężnych w kasie, materiałów i towarów odpisywanych oraz druków ścisłego zarachowania w Urzędzie Miejskim w Koninie”. Na taką samą kwotę prezydent wycenił dodatkową pracę piętnastu pracowników w komisji inwentaryzacyjnej. Sześciu pracowników otrzymało łącznie 20 tys. zł za „udział w działaniach kontrolno-sprawdzających, które doprowadziły do uznania błędu podatnika i zapłaty zaległości wraz z odsetkami”.

nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
nagrody
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole