Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrzeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!

Przeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!

Dodano:
Przeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!

Już dziesiąty raz Konin zaprotestuje przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Taniec sprzeciwu odbywa się tradycyjnie14 lutego – dzień kojarzony ze świętem zakochanych. Dlaczego właśnie wtedy? Bo miłość jest przeciwieństwem przemocy. Dlaczego taniec? Bo tańcząc rządzimy swoim ciałem. W Koninie wspólny taniec przeciwko przemocy rozpocznie się na placu Wolności o 12.00. 

Przez dekadę w antyprzemocowych akcjach w Polsce wzięło udział czterdzieści tysięcy osób, co roku ich liczba wzrasta. A to znaczy, że jesteśmy coraz bardziej świadome i świadomi zagrożeń, z którymi się nie zgadzamy. Przez te lata, podczas tanecznego protestu poruszono wiele ważnych tematów, często tabu. - Nagłaśniałyśmy problem: gwałtów (2013 r.), praw dziewczynek i dziewcząt do życia bez przemocy (2014 r.), przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami (2015 r.), molestowania seksualnego (2016 r.), gwałtu na randce (2017 r.), przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i dziewcząt na poziomie lokalnym (2018 r.). Od 2019 r. poruszamy kwestię zgody na kontakty intymne - informują konińskie organizatorki.

Koordynatorką akcji w Polsce jest fundacja Feminoteka.Tegoroczne hasło, które jej towarzyszy to: Tylko tak oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt!

 

Przeciwko przemocy wobec kobiet. Seks bez zgody to gwałt!
Czytaj więcej na temat:taniec przeciwko przemocy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole