Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRadny Jakub Eltman bezpartyjny. Bunt młodych przeciwko starym

Radny Jakub Eltman bezpartyjny. Bunt młodych przeciwko starym

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radny Jakub Eltman bezpartyjny. Bunt młodych przeciwko starym
Polityka

Stowarzyszenie Młoda Prawica wystąpiło z szeregów Porozumienia - poinformował na swoim Facebooku wiceprezes młodzieżówki i jednocześnie koniński radny Jakub Eltman.  

To sprzeciw młodych wobec decyzji podjętej wczoraj podczas posiedzenia zarządu krajowego Porozumienia o stworzeniu koalicji wyborczej z AgroUnią. - 6 lutego 2023 złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Porozumienie. Od samego początku swojej działalności społecznej i politycznej współtworzyłem to środowisko. Dziękuję wszystkim osobom, z którymi mogłem dotychczas współpracować. Pozostaję w stowarzyszeniu Młoda Prawica, którego jestem wiceprezesem - czytamy na profilu FB radnego.  

Jakub Eltman wyjaśnił nam, że młodzi nie zgadzają się na współpracę z AgroUnią ponieważ to formacja, która zaprzecza wartościom konserwatywno-liberalnym. Dodał, że Stowarzyszenie Młoda Prawica skupia 150 działaczy społecznych i samorządowców, bardzo aktywnych ludzi z całej Polski, którzy od teraz nie są związani z żadną partią. Już wkrótce ma się odbyć konwent byłej młodzieżówki Porozumienia, podczas którego przedstawione zostaną propozycje dla tych, którym nie spodobały się działania PiS-u, zwłaszcza wobec młodych ludzi i samorządów. - Chcemy zagospodarować elektorat o poglądach konserwatywno-liberalnych - dodaje.

Unika jednak odpowiedzi na pytanie z kim Młoda Prawica wystartuje w najbliższych wyborach. - Będą prowadzone rozmowy, przyjdzie czas na konkrety - mówi Jakub Eltman. Radny ponad dwa lata temu zrezygnował również z członkostwa w klubie PiS w konińskiej radzie miasta. Stał się niezależny, a od wczoraj również nie reprezentuje żadnej partii.  

Wczorajsza decyzja zarządu Porozumienia o sojuszu z AgroUnią nie tylko nie spodobała się młodym. Za utworzeniem wspólnego ugrupowania opowiedziało się siedemnastu członków władz Porozumienia, siedmiu zagłosowało przeciwko, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwko był m.in Jan Strzeżek i jego najbliżsi współpracownicy. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole