Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRefinansowanie kredytu – możliwość podjęcia negocjacji z bankiem

Refinansowanie kredytu – możliwość podjęcia negocjacji z bankiem

Materiał promocyjny

Dodano:
Refinansowanie kredytu – możliwość podjęcia negocjacji z bankiem
materiał promocyjny

Zaciągnięte w przeszłości zobowiązania finansowe mogą obecnie nie dorównywać atrakcyjnym warunkom spłaty tych samym pożyczek, ale zaciągniętych na aktualnych warunkach. Jeśli masz wrażenie, że obecnie przepłacasz na spłacie kredytu, warto rozważyć jego refinansowanie z pomocą specjalisty. Doświadczony zespół profesjonalistów przeanalizuje dostępne możliwości zmiany kredytu i pomoże Ci w jego przeniesieniu do innego banku. W zamian zyskasz lepsze warunki - z wydłużonym okresem spłaty oraz niższą ratą.

Kredyt refinansowy – co to takiego?

Kredyt refinansowy to zobowiązanie finansowe, które pozwala obniżyć koszty ponoszone na spłatę kredytu zaciągniętego kilka lub kilkanaście miesięcy (a nawet lat) temu. Przez ten czas oferty poszczególnych banków uległy zmianie. Jeśli zatem dostrzegasz, że zaciągnięcie tego samego zobowiązania w teraźniejszości byłoby dla Ciebie bardziej opłacalne, to warto do zmiany warunków na korzystniejsze wykorzystać refinansowanie.

Refinansowanie to zatem zmiana warunków spłaty kredytu. Rozwiązanie można przyrównać do zmiany operatora sieci komórkowej – w której zamiast numeru przenosisz pożyczkę, której spłata staje się wygodniejsza. W trakcie tego procesu nowy bank, z którym podpisujesz umowę o refinansowanie, spłaca zobowiązanie u aktualnego kredytodawcy i tym samym uwalnia Cię od ciężaru spłaty drogiego kredytu. Negocjacje z nowym kredytodawcą skutecznie pomagają wydłużyć okres spłaty i tym samym obniżyć zbyt wysokie raty. Dzięki rozwiązaniu odzyskujesz utraconą kontrolę nad miesięcznymi wydatkami oraz znajdujesz dodatkowe środki do domowego budżetu.

Kto może skorzystać z kredytu refinansowego?

Kredyt refinansowy jest wygodną opcją dla kredytobiorców, którzy dostrzegają, że aktualnie dostępne na rynku zobowiązania finansowe są pod wieloma względami atrakcyjniejsze niż pożyczka, którą zaciągnęli w poprzednich latach. Zamiana starych warunków na nowe może pomóc w zaoszczędzeniu na spłacie kredytów długoterminowych. Z tego powodu rozwiązanie sprawdzi się szczególnie przy kredytach hipotecznych, których spłata wymaga jeszcze dużej ilości czasu.

Nawet minimalne obniżenie raty takiego kredytu może w perspektywie tych kilkunastu lub kilkudziesięciu lat wpłynąć korzystnie na zasoby domowego budżetu. Refinansowanie kredytu to zatem świetna opcja dla osób, które nie są zadowolone z obecnych warunków spłaty zaciągniętego jakiś czas temu zobowiązania w banku.

Co zrobić, aby korzystnie refinansować stary kredyt?

Samodzielne refinansowanie kredytu nie jest wcale takie proste. Cały proces wymaga doskonałej znajomości zasad panujących na rynku bankowości, jak i również praktycznych umiejętności negocjacyjnych. Aby więc oszczędzić swój cenny czas, warto od razu powierzyć tę kwestię doświadczonemu profesjonaliście. To właśnie specjaliści z firmy Spłata Pożyczek mają odpowiednie ku temu kompetencje.

Lata pracy w swoim fachu pozwoliły im zbudować dobry kontakt z osobami znajdującymi się na szczeblach decyzyjnych w wielu bankach. Dzięki temu łatwiej jest im uzyskać w imieniu swojego klienta najlepszą na rynku ofertę refinansowania mało atrakcyjnego kredytu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole