Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTwoje dzieci tego nie pamiętają. Przeżyjmy to jeszcze raz. KONKURS

Twoje dzieci tego nie pamiętają. Przeżyjmy to jeszcze raz. KONKURS

Dodano:
Twoje dzieci tego nie pamiętają. Przeżyjmy to jeszcze raz. KONKURS

Zwiedzanie mieszkania, w którym zatrzymał się czas – to jedna z atrakcji zbliżającej się wielkimi krokami imprezy zBAREJOWANY KONIN. Już 27.08 w Koninie pożegnamy wakacje w klimatach retro. Tylko u nas wygracie wejściówki, dzięki którym powrócicie do czasów PRL-u. 
 
Jak mówi współorganizator tego wydarzenia Oskar Radke, niezwykłe mieszkanie należy do Rafała Juszczaka.

- Jako motyw przewodni postawił sobie przywrócenie mieszkaniu wyglądu z lat 80, tak jak wyglądało ono oryginalnie na rodzinnych zdjęciach. I mimo że trochę to trwało i trudno było znaleźć niektóre elementy wyposażenia, to w dużej mierze się to udało – opowiada Oskar. 

Mieszkanie składa się z 2 pokoi - dziennego salonu, z okazałą meblościanką z barkiem, stołem, kolorowym telewizora OTV Neptun. Mniejsze pomieszczenie zdobi kwiecista zielona tapeta z lat 70 - tych. Stoi tam popularny w czasach komuny półkotapczan, drugi odbiornik telewizyjny „Syriusz”, magnetofon szpulowy i kaseciak. Zobaczyć można będzie także pralkę Franię. W kuchni utrzymanej w klimacie PRL, czas przy gotowaniu umila „Lato z Radiem". W tej chwili remontowana jest łazienka. Już wkrótce będzie wyglądać jak pod koniec lat 80 – tych.

- Kafelki na ścianę z Opoczna udało nam się dostać dopiero za Poznaniem, a odpowiednie kafelki podłogowe w Toruniu. Pozostałe elementy również wymagały wzmożonych poszukiwań – relacjonuje Oskar. 

Aby zobaczyć mieszkanie, trzeba będzie wziąć udział w Czynie Społecznym. 27 sierpnia na placu między blokiem Aleje 1 Maja 1-3 zorganizowany zostanie punkt odpraw. Organizatorzy czekać będą na chętnych między 13.00 a 17.00. 
 
A my przez najbliższe trzy tygodnie będziemy rozdawać wejściówki na zwiedzanie mieszkania i podróż pociągiem retro. Zaglądajcie na nasz portal.

Tutaj powinien wyświetlić się konkurs
Tutaj powinien wyświetlić się konkurs
Czytaj więcej na temat:Zbajerowany Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole