Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościWeekend z koolturą

Weekend z koolturą

Dodano:
Weekend z koolturą
Weekend z koolturą

Nie lubicie sportu, grać w gry, a może po prostu chcecie wiedzieć, co interesującego dzieje się w kulturze w sobotę i niedzielę? Wobec tego dobra wiadomość jest taka, że w tym miejscu znajdziecie podpowiedzi, co robić w ten weekend. 

Zacznijmy od niedzieli. W licheńskiej bazylice wystąpi chór Sabat Mater z kolędami. Początek o godz. 13.00, wstęp wolny. Zespołowi pod dyrekcją Jacka Hyżnego na największych organach w Polsce towarzyszyć będzie akompaniator, Paweł Opala. 

Jeżeli jesteście zainteresowani tym wydarzeniem, a z jakichś powodów nie będziecie mogli w nim uczestniczyć, nie musicie się martwić. Z pewnością ucieszy Was informacja, że z koncertu zostanie przeprowadzona transmisja na Facebooku sanktuarium, You Tube oraz na www.lichen.pl

A co w kinach? Jak na weekend przystało, świetne komedie: Koniec świata, czyli kogel mogel 4 (kino Helios i Centrum), Sing 2 (Helios i Oskard). Warto zwrócić uwagę na kreskówkę O czym dzisiaj marzą zwierzęta. Niby prosta historia, ale oglądając ją nieźle się ubawicie. 

Amatorom mocniejszych wrażeń polecam film Michała Węgrzyna Gierek. W roli tytułowej Michał Koterski (syn Marka Koterskiego, m.in. Dzień Świra). Dla młodszych to dawka historii podana w luźniejszy sposób. Dla starszego pokolenia – nostalgiczna podróż w przeszłość. 

Fanom ambitniejszego kina polecić można obraz Paula Verhoevena, Benedetta. Jest to opowieść o zakonnicy, która... Nie, tego nie będziemy Wam zdradzać. Zainteresowanym polecam wizytę w Studyjnym Kinie przy ulicy Okólnej w Koninie. 

Mam nadzieję, że skorzystacie z przygotowanych przeze mnie propozycji. A jeżeli czujecie niedosyt to wystarczy kliknąć tutaj: https://www.lm.pl/kina. To gdzie się wybieracie?

Miłego weekendu!

Czytaj więcej na temat:Weekend z koolturą
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole