Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWidowisko prosto z zaświatów – zobacz Madagaskar

Widowisko prosto z zaświatów – zobacz Madagaskar

Materiał promocyjny

Dodano:
Widowisko prosto z zaświatów – zobacz Madagaskar
materiał promocyjny

Madagaskar – egzotyczna wyspa u wybrzeży Afryki. Niespełniony sen Polaków o kolonialnym imperium. Francja była niegdyś gotowa odstąpić Polsce swoją kolonię, pod warunkiem, że Polska wyśle tam wszystkich Żydów z Europy. Oferta na tyle kusząca, że nawet rozpoczęto przygotowania… Jednak był już rok 1936, marzenia o koloniach szybko się rozwiały i – pomimo chwytliwego hasła: „Żydzi na Madagaskar” – plan nigdy nie doszedł do skutku.

Madagaskar to w spektaklu wyimaginowane zaświaty – dla tych, z którymi nie wiemy, co począć. To przestrzeń zsyłki dla dusz o niewiadomym pochodzeniu, zawiłej przeszłości czy podejrzanych rysach. Nie ma dla nich miejsca. Zamknięci w tropikalnej poczekalni, zesłani na wyspę, wciąż czekają. Spotkamy tam Stanisława Lema, Helenę Rubinstein, Juliana Tuwima, Helenę Deutsch, Samuela Goldwyna, Ludwika Zamenhofa i wielu innych… Rozbitkowie w absurdalny, niekiedy groteskowy sposób, walczą o przetrwanie, próbując uciec z wyspy. Ale czy z Madagaskaru można uciec? Czy pozwolisz im uciec? A może to ty ich tam…?

„Madagaskar” to widowiskowe połączenie horroru metafizycznego i muzycznej rewii z porywającymi piosenkami, ciekawą choreografią i zabawnymi monologami.

Przedstawienie inspirowane losami wybitnych Polaków żydowskiego pochodzenia jest koprodukcją Teatru PAPAHEMA i Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie.

Spektakl ze specjalnym udziałem Gołdy Tencer w roli Prażmatki i Krystyny Czubówny w roli… Krystyny Czubówny.

„Madagaskar”: środa 19 października, g. 19:00, CKiS-DK Oskard. Bilety w cenie 20 zł w kasie Oskardu oraz online: https://bit.ly/3yaLah2

Spektakl odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA organizowanego od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partner: Pewiczanka

Informacje o pozostałych spektaklach: https://www.ckis.konin.pl/teatr-polska-2022-program/

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole