Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWilczyn. Drogi w Maślakach nie będzie, ale dotacja nie przepadnie

Wilczyn. Drogi w Maślakach nie będzie, ale dotacja nie przepadnie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilczyn. Drogi w Maślakach nie będzie, ale dotacja nie przepadnie
Wilczyn

Sześć milionów złotych z Polskiego Ładu, pierwotnie planowane na drogę w Maślakach, przeznaczone zostanie na remonty innych odcinków w gminie. Samorząd uzyskał pozwolenie na przekierowanie rządowej dotacji.

Przebudowa drogi gminnej w Maślakach wypadła z planu inwestycji na 2023 r. jeszcze w momencie uchwalania budżetu. Wcześniej Wilczyn otrzymał sześć milionów złotych na to zadanie z Polskiego Ładu. I choć ostatecznie droga nie zostanie przebudowana to sama dotacja nie przepadnie. Samorząd otrzymał zgodę na przekierowanie tych pieniędzy na inne zadania.

Jakie odcinki zostaną wyremontowane? Jak wyliczał podczas sesji Rady Gminy Wilczyn wójt Grzegorz Skowroński chodzi o dwie drogi w Dębówcu, fragment między Kopydłówkiem-Parcele i Wtórkiem-Parcele, odcinkiem między Górami a Górami-Kolonia, w Ościsłowie, ul. Pogodna, ul. Wrzosowa, ul. Lawendowa, ul. Tulipanowa w Wilczogórze oraz ulica Rynek wraz z przebudową chodników w Wilczynie.

Jeszcze w lutym ma zostać ogłoszony przetarg na te inwestycje. – Mam nadzieję, że cena pozwoli nam, żeby ten przetarg rozstrzygnąć – powiedział wójt.

Grzegorz Skowroński poinformował również, że złożył wniosek na Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg na modernizację dróg z kamienia. Chodzi o odcinek Kopydłówek – Kopydłowo, drogę z Kopydłówka w kierunku Sucharów, oraz drogę przez Wilczogórę i Wilczyn w kierunku gorzelni.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole