Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościZniżki na kartę. Tylko dla mieszkańców

Zniżki na kartę. Tylko dla mieszkańców

Dodano:
Zniżki na kartę. Tylko dla mieszkańców

W kwietniu bądź maju zacznie funkcjonować konińska karta mieszkańca uprawniająca do zniżek.   

Będzie dostępna jako aplikacja w telefonie bądź wydawana w Centrum Obsługi Pasażerów MZK w Koninie. Na razie powstał regulamin, który zostanie przedstawiony radnym na sesji 2 lutego. Karta mieszkańca zakłada zniżki w miejskich instytucjach kulturalnych, sportowych, a także w spółkach. Inicjatorzy liczą na poszerzanie bazy partnerów, także prywatnych. Chcą w ten sposób wyróżnić zameldowanych i płacących podatki w Koninie.

- Od początku zależało nam, żeby ta karta była przyjazna i elastyczna. Aby jak najszersze grono osób mogło z niej skorzystać – mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. – Stąd łączenie dotychczasowej oferty, czyli karty rodzina trzy plus i karty senioralnej w tym zakresie.

Nie wiadomo jeszcze jakie to będą zniżki. Mowa jest o tańszych biletach do kina, na basen, czy tankowaniu na stacjach MZK i PKS w Koninie.  - Znaczna część zniżek jest w kompetencji prezydenta w formie zarządzenia, inne w kompetencjach spółek, które zadeklarowały takie ulgi, a niektóre zależą od uchwały Rady Miasta, jeśli chodzi na przykład o taryfę biletową - mówi P. Adamów.

Urzędnicy dopinają jeszcze regulamin, aby na sesji przedstawić szczegóły. Wiadomo już, że największym kosztem, będzie wybór operatora informatycznego na dwa lata. Szacuje się, że to około 130 tys. złotych. W tym celu zostanie ogłoszony przetarg. Wydawanie karty i pobieranie aplikacji dla mieszkańców będzie bezpłatne. - Mając system informatyczny będzie można budować statystyki, programy lojalnościowe i rozwijać inne funkcje – uzasadnia Paweł Adamów.

Włodarzom miasta chodzi o integrowanie lokalnej społeczności, budowanie tożsamości, poczucia, że warto, jak to mówi prezydent Konina, być koninianką i koninianinem. - Celem programu jest pokazanie mieszkańcom, że są lepiej traktowani w swoim mieście, niż ci, którzy mieszkają u granic i korzystają z wszystkiego, co miasto oferuje, ale nie dokładają się do jego funkcjonowania – mówi Piotr Korytkowski, prezydent Konina. – Jako samorząd zdecydowaliśmy o wyróżnieniu mieszkańców.

O konińskiej karcie mieszkańca wspominaliśmy już w Naszych Sprawach. 

Zniżki na kartę. Tylko dla mieszkańców
Zniżki na kartę. Tylko dla mieszkańców
Zniżki na kartę. Tylko dla mieszkańców
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole