Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościCiemna strona człowieka - „Czwartkowe spotkania z uczelnią”

Ciemna strona człowieka - „Czwartkowe spotkania z uczelnią”

Dodano:
Ciemna strona człowieka - „Czwartkowe spotkania z uczelnią”
Nauka

Historia z jednej strony pełna jest bohaterów, którzy poświęcają się dla dobra innych, z drugiej – oprawców, którzy z sadystyczną przyjemnością zabijają. Jak to jest możliwe, przecież jedni i drudzy są ludźmi?

Światło na ten problem rzuci dr Edyta Łoboda-Świątczak w swoim wykładzie „Wielkie eksperymenty psychologii – kiedy dobrzy ludzie stają się źli?”. Prelegentka omówi psychologiczne mechanizmy sprawiające, że przeciętny człowiek postawiony w określonej sytuacji może zatracić własny system norm i wartości, i zachować się okrutnie wobec drugiej osoby. Przybliży także słynne i jednocześnie kontrowersyjne eksperymenty psychologiczne z lat 60-tych ubiegłego wieku, których kolejne replikacje dostarczają nowych wyjaśnień, dowodząc jednocześnie, że opisane zjawiska niezmiennie stanowią zagrożenie we współczesnym świecie.

Edyta Łoboda-Świątczak, doktor psychologii, wykładowca akademicki, psycholożka kliniczna, coach kryzysowy i terapeutka. Prowadzi szkolenia z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego, kompetencji miękkich, nowych modeli zarządzania ludźmi, pracy z uczniem. Autorka publikacji na temat psychologii władzy w organizacji, działania sekt, różnic międzypłciowych i stereotypu płci.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 16 grudnia 2021 r., o godz. 18.00, w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z Uczelnią”. Link do wykładu http://bityl.pl/GtF3o

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole