Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNa pomoc Jagódce. Festyn sołecki dla chorej dziewczynki

Na pomoc Jagódce. Festyn sołecki dla chorej dziewczynki

Dodano: , Żródło: LM.pl
Na pomoc Jagódce. Festyn sołecki dla chorej dziewczynki
akcja charytatywna

To ostatni dzwonek, żeby pomóc niespełna 2-letniej Jagodzie Michalak wygrać z rdzeniowym zanikiem mięśni. Sołectwo Święte włącza się w zbiórkę pieniędzy na najdroższy lek świata. W najbliższą sobotę w kramskim amfiteatrze odbędzie się festyn dla dziewczynki!

Jagódka była wytęsknionym i wymarzonym dzieckiem. Kiedy przyszła na świat, radość jej rodziców nie miała końca. Niestety pół roku później okazało się, że dziewczynka przestała unosić głowę, ruszać rękoma i odrywać nogi od ziemi. Diagnoza była druzgocąca – rdzeniowy zanim mięśni. Ratunkiem dla Jagody jest terapia genowa, ale jej koszt to ponad 9 mln zł.

Pieniądze potrzebne na najdroższy lek świata zbierana się na platformie siepomaga.pl (link TUTAJ), ale rodzina i przyjaciele organizują mnóstwo akcji. Jedną z nich był lipcowy rajd rowerowy z Kalisza na Hel. Uczestniczyli w nim, jako zabezpieczenie, druhowie z OSP Patrzyków – Święte. Teraz sołectwo Święte postanowiło zorganizować charytatywny festyn, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Jagódki. Czas ucieka, bo dziewczynka musi dostać lek zanim osiągnie wagę 13 kg.

Festyn zaplanowano na najbliższą sobotę. Od godz. 15:00 w kramskim amfiteatrze nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Będą pokazy samochodów wojskowych i strażackich, konkursy oraz loteria fantowa. Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Garwoliński GAR-VOL.

Na pomoc Jagódce. Festyn sołecki dla chorej dziewczynki
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole