Skocz do zawartości
LM.plImprezyPoruszające Kino Konesera "CHLEB I SÓL" + komentarz Łukasza Maciejewskiego i spotkanie Klubu Filmowego

Poruszające Kino Konesera "CHLEB I SÓL" + komentarz Łukasza Maciejewskiego i spotkanie Klubu Filmowego

Dodano:
Poruszające Kino Konesera "CHLEB I SÓL"  + komentarz Łukasza Maciejewskiego i spotkanie Klubu Filmowego

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 27 stycznia, g. 19.00

bilet: 16 zł w kasie Oskardu lub ckis.konin.pl

Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości. Uhonorowany na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury Orizzonti, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura – laureata ponad stu wyróżnień za swoje wcześniejsze filmy krótkometrażowe.

„Chleb i sól” zdobył także trzy nagrody specjalne na 47. FPFF w Gdyni – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Don Kichota, czyli Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych a także statuetkę dla Najlepszego Reżysera na 59. Golden Orange Film Festival w Antalyi i Nagrodę Publiczności na 16. All About Freedom Festival w Gdańsku.

W jednej z głównych ról wystąpił Tymoteusz Bies – utalentowany uczestnik Konkursu Chopinowskiego i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a partnerują mu m.in. znani z hip-hopowej sceny Bartosz „Intruz” Olewiński i Wojciech „TPS” Walkiewicz.

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium.

Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży, jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

Tradycyjnie przed seansem słowo Łukasza Maciejewskiego, a po filmie – dyskusja, którą poprowadzi Aleksandra Kwiatkowska.

27 stycznia, g. 19.00, Kino Oskard.

Informacja i bilety tutaj: https://www.ckis.konin.pl/kino-konesera-chleb-i-sol-premiera/

 

Poruszające Kino Konesera
Czytaj więcej na temat:Kino Konesera Oskard, Chleb i sól, film, ckis
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole