Skocz do zawartości
LM.plImprezySpektakl dla Miejsca Dobra !

Spektakl dla Miejsca Dobra !

Cegiełki do nabycia w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, w Miejscu Dobra i Miejskiej Bibliotece Publicznej (cena minimalna 30zł).

Dodano:
Spektakl dla Miejsca Dobra !

Spektakl charytatywny ,,Związek otwarty" 

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie 

8 października, godz. 19 

Cegiełki minimum 30 zł 

Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, odbędzie się PREMIERA spektaklu „Związek Otwarty” Franki Rame i Dario FO w reżyserii Bartłomieja Nowosielskiego, występują Magdalena Drewnowska i Rafał Dąbrowski. Spektakl ma charakter charytatywny. Całkowity koszt ze sprzedaży cegiełek (które są biletami wstępu) zostanie przekazany na rzecz Miejsca Dobra w Koninie. Cegiełki można nabyć w trzech instytucjach: Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie i Miejscu Dobra w Koninie (cena minimalna 30zł).

 

Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla, stworzył komedię „Związek otwarty” wraz z żoną Franką Rame. Jest to tekst pisany o małżeństwie przez małżeństwo.

 

Wspólne małżeńskie życie, zdrada i jej konsekwencje to temat w literaturze stary i znany każdemu z nas. Wielu twórców o nim pisało ale niewielu z nich udało się go opowiedzieć w sposób niebanalny, nieco pikantny, a zarazem nad wyraz dowcipny.

 

Oto, znudzone sobą, przechodzące kryzys małżeństwo, zaczyna prowadzić grę. Nie wiadomo czy wspólnie to zaplanowali, czy też grają jedno przed drugim w tajemnicy. Ona wielokrotnie próbuje popełnić samobójstwo-co nigdy nie dochodzi do skutku, on nieustannie romansuje, na co też nie ma dowodów. Rozmawiają tylko o tym i prześcigają się w pomysłach. W końcu, on-w imię szczerości i odrzucenia mieszczańskiej hipokryzji-proponuje żonie wolny związek, tytułowy „Związek otwarty”, w którym każdy może robić co chce i spotykać się z kim chce. Twierdzi przy tym, że lekarstwem na małżeńskie zdrady jest wzajemna tolerancja w traktowaniu pozamałżeńskich romansów. Głosi tak, bo sądzi, że jej nie stać na zdradę. Myli się. Ona przystaje na tę propozycję. Tego on nie przewidział…

 

Ta, obyczajowa farsa, przeradzająca się momentami w komedię dell’arte, dotyka esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu i związku.

 

Kobieta i mężczyzna są komentatorami swoich własnych perypetii- borą publiczność za świadka i szukają w niej współczucia i zrozumienia. To z kolei rodzi wiele przezabawnych sytuacji, wywołujących salwy śmiechu…

 

Mąż i żona – bezlitosny pojedynek na słowa i czyny…

 

Miłość czy nienawiść..?

 

Przyjaźń czy konwenans..?

 

 

To wszystko i dużo więcej znajdą Państwo w spektaklu „ Związek otwarty”, którego reżyserem jest Bartłomiej Nowosielski ( na co dzień aktor Teatru Ateneum w Warszawie),a w role małżonków wcielają się aktorzy łódzkich teatrów: Magdalena Drewnowska i Rafał Dąbrowski.

 

 

Gwarantujemy świetną rozrywkę na najwyższym poziomie przy udziale publiczności, która stając się częścią spektaklu nie pozostaje obojętna na problemy bohaterów, a śmiechom nie będzie końca…

Przeczytaj również:Noc przed narodzeniem
Czytaj więcej na temat:spektakl charytatywny, pomoc, Ukraina
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole