Skocz do zawartości
LM.plImprezyŚroda z kinem niezależnym - seans i spotkanie

Środa z kinem niezależnym - seans i spotkanie

Dodano:
Środa z kinem niezależnym - seans i spotkanie

Gdzie: Kino Kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 26 stycznia, g. 18.00

bilet 5 zł

W naszą pierwszą w nowym roku filmową podróż wyruszamy do Jeleniej Góry, gdzie od 24 lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM ZBLIŻENIA. To inicjatywa skoncentrowana wokół światowego kina niezależnego. Ostatnia edycja odbyła się – wyjątkowo - w październiku ubiegłego roku. Krótkie metraże, które zaprezentujemy podczas naszego seansu, walczyły o nagrody.

Gościem wieczoru będzie Daria Kopiec – autorka nagrodzonego w kategorii Najlepszy film animowany obrazu „Własne śmieci”.

W programie:

„Własne śmieci” reż. Daria Kopiec, animacja, 6’25’’

Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną, choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć, oprócz jedzenia, trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. Recytowane śpiewająco od wielu długich lat.

„Alicja i żabka” reż. Olga Bołądź, fabuła, 28’56’’

14-letnia Alicja zachodzi w niechcianą ciążę. Film opowiedziany z perspektywy dziecka, które ucieka w bajkowy świat wyobraźni przed rzeczywistością, w której lekarze nie chcą wykonać legalnej aborcji, a wszyscy, oprócz mamy, są przeciwko niemu. Zdobywca głównej Nagrody im. Lucjana Bokińca na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych uzasadnienie jury: „Każda bajka ma swoje przesłanie, ale i każda bajka musi się też kiedyś skończyć. Za przedstawienie w baśniowej formie procesu przejścia z czasu dzieciństwa w dorosłość i pokazanie, że aby stać się dorosłym to najpierw trzeba pozwolić sobie BYĆ dzieckiem”.
Laureat wielu nagród i wyróżnień na festiwalach w Łagowie, Nowej Soli, Krakowie czy Los Angeles.

„Opus Magnum” reż. Filip Bojarski, dokument,  37’

Znalazłem autobiografię mojego prawujka Wacława na strychu moich rodziców. Pisał o tajnej podziemnej organizacji, jaką założył w Łodzi w trakcie II Wojny Światowej. Nikt z rodziny nie miał pojęcia o jego sekretnym życiu. Zdecydowałem się wystawić monodram, aby pokazać niezwykłą przeszłość Wacława mojej rodzinie. Niestety, wszystko komplikuje moja słaba pamięć.
Film nagrodzony na festiwalach w Opolu, Świdnicy, Nowej Soli, Koszalinie.
II nagroda za Najlepszy film dokumentalny
Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim

„Noamia” reż. Antonio Galdamez, fabuła,  25’

W nadmorskim mieście znaleziono ciało młodego chłopaka. Na miejsce przybywa komisarz Delman (Bartłomiej Topa). Szybko orientuje się, że znał ofiarę, a tajemnica chłopaka jest również jego tajemnicą… Śledztwo zaprowadzi go na osiedle Noamia.
Film wyróżniony i nagrodzony na festiwalach w Nowej Soli, Krakowie, Koszalinie, Radomiu.

Łącznie 105 minut

Daria Kopiec to reżyserka filmowa i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i filmowe efekty specjalne (2003/2009) oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale reżyserii (2014/2020). Jest niezależną artystką, współpracującą z różnymi instytucjami kultury, wielokrotną stypendystką. W swojej pracy zawodowej łączy pasję do filmu i teatru. Reżyseruje na scenach teatralnych w całej Polsce. Laureatka wielu nagród i wyróżnień za realizacje filmowe oraz teatralne.

26 stycznia  I  18.00  | Kino Kameralne przy Okólnej

bilet 5 zł

więcej + bilety tutaj

 

Środa z kinem niezależnym - seans i spotkanie
Środa z kinem niezależnym - seans i spotkanie
Środa z kinem niezależnym - seans i spotkanie
Środa z kinem niezależnym - seans i spotkanie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole