Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTwoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka

Twoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka

Dodano: , Żródło: LM.pl
Twoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka
łamią stereotypy

Żydówka, niepełnosprawny sportowiec, aktywistka społeczna, joginka, seniorka i pastor. Między innymi oni znajdą się w katalogu Żywych Książek, które będzie można „wypożyczyć” w najbliższą sobotę w Koninie.

Żywa Biblioteka to ogólnoświatowy projekt, który ma charakter antydyskryminacyjny i równościowy. Pokazuje, że ludzi, tak jak książek, nie powinno się oceniać po okładce. Natomiast spotkanie z Żywą Książką pozwala walczyć ze stereotypami i budować porozumienie.

– Będzie około 12 – 13 Żywych Książek, w tym również książka, do której po prostu będzie można przyjść i się wygadać – mówi Anna Klechniowska, jedna z organizatorek akcji.

– Każdy czytelnik może wypożyczyć Żywą Książkę na półgodzinną rozmowę, oczywiście czas może być wydłużony lub skrócony – w zależności od potrzeb obu stron. Wiemy, że spotkania te są ważne zarówno dla Żywych Książek jak i dla naszych czytelników – podkreśla Monika Marciniak ze Zmieniamy Konin, współorganizatora akcji.

W Koninie do tej pory odbyły się trzy edycje tego wydarzenia. Ostatnia 5 lat temu. Teraz Żywa Biblioteka wraca w nowej odsłonie i zaprasza w najbliższą sobotę, 19 listopada od godz. 10:00 do 14:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej. Tego dnia będzie można też przyłączyć się do Dnia Dawcy Szpiku. W książnicy czekać będą pakiety rejestracyjne, którymi zajmować się będą wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Podczas wydarzenia nie zabraknie też wolontariuszy z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Twoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole