Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyXII Festiwal Human Doc w Koninie - 3 filmy w kameralnym kinie

XII Festiwal Human Doc w Koninie - 3 filmy w kameralnym kinie

Dodano:
XII Festiwal Human Doc w Koninie - 3 filmy w kameralnym kinie

Gdze: Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 15 stycznia 2022 r.

bezpłatne wejściówki

Fundacja HumanDoc od 12 lat organizuje festiwal filmów dokumentalnych dotyczących tematyki demokracji, edukacji, stygmatyzacji i marginalizacji społecznej oraz zmian klimatu.

Festiwal jest organizowany w pełni bezpłatnie.

Widzowie Kina Kameralnego już w sobotę 15 stycznia przy ul. Okólnej 47 a zobaczą 3 festiwalowe propozycje:

„Nadzieja umiera ostatnia”

Dzisiejsza młodzież ma prawo czuć się zaniepokojona, bo to ona będzie musiała się zmierzyć z najgorszymi aspektami kryzysu klimatycznego w miarę jego nasilania się. Ten projekt filmowy skupia się na pytaniu: Jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w dzisiejszej Polsce? Planujemy opowiedzieć o wielu młodych aktywistach z różnych zakątków Polski, w tym Podlasia, Górnego i Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Mazowsza, Pomorza, Województwa Łódzkiego i Wielkopolski. Nagrywając w tylu lokalizacjach mamy nadzieję stworzyć unikatowe dzieło sztuki dokumentalnej o charakterze zarówno osobistym jak i uniwersalnym. Filmowi towarzyszyć będzie edukacyjna kampania wideo w mediach społecznościowych.

„Even after death”

Od początku kryzysu uchodźczego w 2014 r. prawie 20 000 osób zginęło podczas przekraczania Morza Śródziemnego, a także rzeki Evros wzdłuż granicy lądowej między Turcją a Grecją. Większość zmarłych została odnaleziona bez dokumentów, co sprawia, że identyfikacja jest niezwykle trudna, jeśli w ogóle możliwa. „Even after death” przedstawia sposób, w jaki koronerowie i eksperci medycyny sądowej radzą sobie z tym problemem w różnych częściach Grecji, a także ruch na rzecz opracowania uznanego na całym świecie systemu praw człowieka nawet po śmierci.

„Pięć kobiet”

5 kobiet, 5 matek, 5 historii. Karina, Marzena, Kamila, Izabela i Wioletta – różni je wiek, miejsce zamieszkania, mają różne życiowe doświadczenia i wykształcenie. Łączy je opieka nad dziećmi z niepełnosprawnościami: Oskarem, Oliwią, Tadziem, Wiktorem i Nikolą. „Pięć Kobiet” to film opolanki Barbary Białowąs nakręcony w ramach projektu „Siła Kobiet 2”. Projekt ,,Siła Kobiet 2″ finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON, realizowany przez OPOLSKIE STOWARZYSZENIE REHABILITACJI w partnerstwie z Instytutem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

Bezpłatne wejściówki odbierać można w kasie kina Oskard, a w Kinie kameralnym przy Okólnej wejściówki dostępne będą przed seansem.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole