Skocz do zawartości
LM.plImprezyZgłoś się na warsztat aktorski - "Ciekawość nieznanego"

Zgłoś się na warsztat aktorski - "Ciekawość nieznanego"

Dodano:
Zgłoś się na warsztat aktorski - "Ciekawość nieznanego"

Gdzie: CKiS w Koninie

Kiedy: 22 października, g. 11.00-18.00 / zgłoszenia do 13 października

koszt: 100 zł

Warsztaty poprowadzi Piotr Osak – aktor z Teatru PINOKIO w Łodzi, muzyk, wokalista, instrumentalista, kompozytor, półfinalista 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

CKiS zaprasza do udziału nauczycieli, instruktorów teatralnych oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem (18+).

kiedy: 22 października (sobota)  I  11.00 – 18.00 gdzie: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Okólna 47A koszt: 100 zł

Warsztaty będą obejmować szeroki zakres ćwiczeń i technik teatralnych związanych z różnymi aspektami pracy twórczej. Dotkniemy takich tematów jak: świadomość, uważność, obecność, emocje, ciało, ruch, głos, śpiew, improwizacja oraz ekspresja. Wszystkie ćwiczenia rozwijają kreatywność, wyobraźnię i skupienie. Wpływają na otwartość i rozwój emocjonalny. Będziemy pokonywać blokady wewnętrzne, szukać alternatywnych dróg i budzić ciekawość na partnera, przestrzeń i na siebie.

W trakcie warsztatów odbędzie się typowy trening aktorski, z uwzględnieniem wyrażania emocji za pomocą głosu, ruchu i oddechu. Ćwiczenia z obecności na scenie tu i teraz – w teraźniejszości, nie w przeszłości (analizując coś, co już było) ani w przyszłości (wybiegając niepotrzebnie do przodu). Uczestnicy poznają też podstawy emisji i impostacji głosu,  rozgrzewek służących pobudzeniu aparatu mowy, a także szereg ćwiczeń dykcyjnych sprzyjających rozwojowi poprawnej wymowy.

Na kolejnym etapie zajęć dotkniemy improwizacji, interpretacji tekstu i ekspresji scenicznej.

Proszę zabrać ze sobą ciekawość, otwartość i dobre nastawienie, żebyśmy mogli sprawnie ruszyć w nieznane.

Piotr Osak – aktor Teatru PINOKIO w Łodzi (od 2014 r.). Studiował aktorstwo na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Akademii Teatralnej w Warszawie, filia w Białymstoku.

Aktor teatralny i serialowy. Autor kompozycji i aranżacji muzycznych oraz wykonawca partii wokalnych i instrumentalnych piosenek. Muzyk, wokalista, instrumentalista, kompozytor. Skomponował i zaaranżował muzykę do koncertu „Duchy Teatru” w Teatrze Pinokio w Łodzi. Kompozytor muzyki do spektakli takich jak „Świnki 3” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. Ł. Bzura), „Wyprawy krzyżowe” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. T. Kaczorowski), „Osmędeusze” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. J. Berłowska), „Instynkty ulotne” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. Ewa Maria Wolska). Śpiewał w koncercie  „Urok Tuwima” (muz. Piotr Nazaruk) i na płycie o tym samym tytule. Można go posłuchać w bajce muzycznej „Kraina Śpiochów”, gdzie śpiewał i wcielał się w różne postacie.

Fascynuje się śpiewem gardłowym, etnicznym, białym, ale także fotografią, operatorką i montażem filmowym. Półfinalista 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W sezonie 2013/2014 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Prowadzi warsztaty aktorskie, muzyczne, z emisji głosu, interpretacji piosenki aktorskiej.

Zalecany jest wygodny, niekrępujący ruchów strój, buty na miękkiej podeszwie.

Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Zapis na warsztat następuje poprzez przesłanie karty zgłoszenia na adres organizatora: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl w terminie do 13 października 2022 r. kontakt: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl,  tel. 63 243 63 50.

Informacje i karta do pobrania tutaj

Zgłoś się na warsztat aktorski -
Przeczytaj również:Artystyczne Ferie w MDK
Czytaj więcej na temat:warsztat aktorski , warsztaty teatralne
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole