LM.plSportAdam Sobolewski dał show na zagrywce, a SPS wygrał z Orłem

Adam Sobolewski dał show na zagrywce, a SPS wygrał z Orłem

II liga

To była dobra sobota w wykonaniu obu drużyn z regionu konińskiego występujących w II siatkarzy. Na wyjeździe wygrały Wilki, a prawdziwy pokaz mocy we własnej hali zaprezentował SPS Konspol Słupca.

Przed spotkaniem wydawało się, że to goście są faworytami sobotniego spotkania. Wydarzenia na parkiecie pokazały co innego, gdyż to drużyna ze Słupcy dość gładko wygrała 3:0. Pierwszy set jeszcze tego nie zapowiadał, bo choć SPS Konspol dość szybko odskoczył na kilka punktów, tak po asie serwisowym Adama Banasiaka coś się zacięło. Goście wybronili kilka piłek setowych, ostatecznie po długiej akcji i skutecznym ataku Adama Sobolewskiego przegrali 21:25.

Drugi set tylko z początku wyglądał podobnie do inauguracyjnej partii. SPS Konspol ponownie dobrze zaczął, potem zanotował kilka niewymuszonych strat, a asem popisał się Mariusz Szulikowski i było 8:7 dla gości. Potem błysnął Adam Banasiak, rewanżując się tym samym. W kolejnych minutach na zagrywce królował już Adam Sobolewski. Gdy wchodził w pole serwisowe było 16:15 dla Orła, gdy schodził – na tablicy widniał wynik 24:16 dla słupczan. W tym czasie Sobolewski serwując asy, lub pomagając kolegom, wydatnie przyczynił się do takiego przebiegu seta. Świetnie w bloku radził sobie także Łukasz Lewicki, który czy to samodzielnie, czy z pomocą Adama Józefczaka wybijali gościom z głowy marzenia o korzystnym wyniku. Ta niesamowita seria skończyła się dopiero po dziewięciu zagrywkach. Na nic to się nie zdało Orłowi, bo w następnej akcji jego zawodnicy zaserwowali w siatkę i to był koniec tego wyjątkowego seta.

Trzeci set przyniósł zakończenie meczu. Sygnał do walki dał Maciej Lewicki, który pewnym atakiem dał prowadzenie gospodarzom 4:2. W kolejnych fragmentach Adam Sobolewski asem serwisowym doprowadził do wyrównania po 12, a także asem serwisowym Michał Torzewski dał dwa punkty przewagi w końcówce. Tej szansy SPS Konspol nie wypuścił z rąk i po dość jednostronnym meczu wygrał 3:0.

SPS Konspol Słupca – LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz 3:0 (25:21, 25:17, 25:22)