Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportBrazylijskie Ju-Jitsu znów królowało w Koninie

Brazylijskie Ju-Jitsu znów królowało w Koninie

Blisko 600 zawodników z Polski i Czech i nieco zmieniona organizacja zawodów - tak wyglądał czternasty już Puchar Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu, który odbył się w miniony weekend w Koninie.

Zawody organizowane jak co roku przez Copacabanę Konin zdobyły już sobie prawdziwą renomę w polskim środowisku BJJ. Dla wielu zawodników przyjazd do Konina w maju to wręcz obowiązek. Czternasta edycja zmagań znów przyciągnęła do naszego miasta tłumy - na starcie imprezy zameldowało się niemal 600 zawodników. Po raz pierwszy nie byli to tylko reprezentanci Polski - w gronie tym znalazło się również kilku przedstawicieli Czech.

Podczas zawodów nie zabrakło również zawodników Copacabany Konin. Sześciu z nich wywalczyło medale podczas sobotniego turnieju. Złoty krążek w kat. młodzieżowców do 89 kg zdobył Michał Grygiel. Na drugim miejscu podium stawali: Jakub Olek (do 64 kg) i Dawid Lipa (do 84,3 kg). Brąz w kat. do 84,3 kg wywalczył natomiast Bartosz Tylman.

Srebrny medal w rywalizacji białych pasów masters w kat. powyżej 88,3 kg zdobył Przemysław Libionka. Trzeci w zmaganiach białych pasów senior kat. poniżej 82,3 kg był natomiast Sebastian Wojciechowski.

Tegoroczna formuła turnieju została nieco zmieniona. Organizatorzy postawili znów na jednodniowy turniej - wszystkie zmagania w zawodach głównych rozegrane zostały w sobotę. Atrakcji nie zabrakło jednak również w niedzielę, gdy rozegrany został Puchar Polski Ne Waza.