LM.plSportDwa gole Matuszewskiego, trzy punkty Sokoła. Jarota pokonany

Dwa gole Matuszewskiego, trzy punkty Sokoła. Jarota pokonany

III liga

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się spotkanie Sokoła Kleczew w Jarocinie. Dwa gole zanotował Miłosz Matuszewski.

W sobotę zespół Marcina Woźniaka mierzył się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Jarotą Jarocin. Kleczewianie bez większego problemu pokonali gospodarzy, notując czternaste zwycięstwo w tym sezonie.

Już w piętnastej minucie dogranie Krzysztofa Kołodzieja wykorzystał Miłosz Matuszewski. Prowadzenie Sokoła 1:0 utrzymało się do końca pierwszej połowy. Chwilę po wznowieniu gry Matuszewski trafił do siatki po raz drugi. Tym razem asystę zanotował Adrian Kaliszan.

Odpowiedź Jaroty była natychmiastowa. Kontaktowego gola zdobył Mikołaj Jankowski. Sokół nie wypuścił już jednak zwycięstwa z rąk. Gola ustalającego wynik spotkania strzelił Krzysztof Biegański. – Niezwykle istotne jest, że po porażce z Zawiszą odnieśliśmy zwycięstwo i dzięki temu zrobiliśmy krok do przodu. Przy ograniczeniach kadrowych jakie mamy możemy ostatecznie być zadowoleni z rezultatu – powiedział po meczu oficjalnej stronie Sokoła, Marcin Woźniak.

Była to czternasta wygrana Sokoła w tym sezonie. Kleczewianie mają na koncie 43 punkty. Kolejny mecz w przyszłą sobotę, drużyna Marcina Woźniaka podejmie Unię Janikowo.

Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 1:3 (51’ Mikołaj Jankowski – 14’, 49’ Miłosz Matuszewski, 64’ Krzysztof Biegański)

Sokół Kleczew: Mateusz Kustosz – Szymon Bartosik, Adrian Kalisza, Marcel Koziorowski, Mikołaj Zawistowski, Dominik Domagalski, Tomasz Kowalczuk, Krzysztof Kołodziej (59’ Mateusz Majer), Mateusz Molewski, Krzysztof Biegański (76’ Emanuel Mikołajczyk), Miłosz Matuszewski.

źródło: sokol.kleczew.pl