Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportDwa medale na mistrzostwach Polski. Migas mistrzem, brązowy zespół KLTC!

Dwa medale na mistrzostwach Polski. Migas mistrzem, brązowy zespół KLTC!

Kolarstwo

Dwa krążki przywieźli z Pruszkowa kolarze KLTC Konin. W weekend rywalizowali w Mistrzostwach Polski Elity w Kolarstwie Torowym i Konkurencjach Nieolimpijskich Juniorów Młodszych.

Po najwyższy laur i tytuł mistrza Polski w Pruszkowie sięgnął Dawid Migas. Zawodnik KLTC Konin zwyciężył w scratchu. Kwalifikacje Migas skończył na piątym miejscu, nawet za swoim klubowym kolegą, ale już w decydującym przejeździe był konkurencyjny i zdobył złoty medal.

Nie był to jego ostatni krążek na mistrzostwach, wraz z zespołem KLTC Konin Dawid Migas stanął jeszcze na najniższym stopniu podium w wyścigu drużynowym. W eliminacjach zespół z Konina w składzie Dawid Migas, Filip Biernacki, Konrad Waliniak i Michał Rząca był trzeci ze stratą 0:00,750 min. do KK Tarnovia. W walce o brąz koninianie zmierzyli się z Copernicusem CCC Toruń. KLTC Konin zwyciężył, stając na najniższym stopniu podium.

Kilku innych kolarzy z Konina było blisko medali. W wyścigu punktowym juniorów młodszych czwarty był Gabriel Sędziak, tracąc do podium siedem oczek. W wyścigu indywidualnym na cztery kilometry tuż za podium uplasował się Konrad Waliniak. Brąz przegrał o 2,3 sek. Jeszcze mniej, bo zaledwie 0,17 sek. do trzeciego miejsca w wyścigu indywidualnym na 1 km zabrakło Mateuszowi Sztrauchowi.

Wyniki zawodników KLTC Konin:
Wyścig drużynowy (Elita): 3. Dawid Migas, Filip Biernacki, Konrad Waliniak, Michał Rząca, Kamil Kudliński
Wyścig punktowy (junior młodszy): 4. Gabriel Sędziak, 8. Igor Kierejewski, 19. Wojciech Kuderczak, 25. Wiktor Palutka.
Scratch (junior młodszy): 7. Igor Kierejewski, 15. Wojciech Kuderczak, 21. Gabriel Sędziak.
Scratch (Elita): 1. Dawid Migas, 8. Konrad Waliniak, 10. Filip Biernacki, 11. Michał Rząca, 13. Kamil Kudliński.
Wyścig eliminacyjny (junior młodszy): 13. Wojciech Kuderczak, 23. Gabriel Sędziak.
Wyścig eliminacyjny (Elita): 7. Filip Biernacki, 12. Kamil Kudliński, 14. Michał Rząca.
Sprint (Elita): 7. Mateusz Sztrauch.
Wyścig indywidualny 4 km (Elita): 4. Konrad Waliniak.
Madison 120 okrążeń (Elita): 5. Dawid Migas
Wyścig indywidualny 500 m (junior młodszy): 16. Wojciech Kuderczak, 22. Gabriel Sędziak.
Keirin (Elita): 8. Mateusz Sztrauch.
Wyścig indywidualny 1 km (Elita): 4. Mateusz Sztrauch.
Omnium (Elita): 9. Konrad Waliniak, 13. Kamil Kudliński.