WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Derby II ligi w sobotę! Wilki jadą do Słupcy

Dodano: 4.10.2019 15:08
Źródło: LM.pl

Już w drugiej kolejce II ligi rozegrane zostaną regionalne derby pomiędzy SPS Konspol Słupca a Wilkami Wilczyn. Dla druzyny Tomasza Robaka będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie.

Sezon II ligi wystartował już przed tygodniem. Wilki Wilczyn swojego meczu jednak nie grały, z powodu wycofania UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg drużyna Tomasza Robaka pauzowała. Pierwsze spotkanie ligowe mają już natomiast za sobą słupczanie. W Czarnkowie SPS Konspol wygrał 3:2, a w tygodniu grał jeszcze w Wyszkowie w meczu I rundy wstępnej Pucharu Polski.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie podczas przedsezonowych sparingów. W pierwszym lepsi okazali się słupczanie, wygrywając 5:0. W drugim górą były już Wilki, zwyciężając 3:2. Obaj szkoleniowcy w programie ,,Luźna gierka" chwalili swoich rywali.

- Jest to zespół bardzo dynamiczny, zespół, który walczy od początku do końca i to jest cenne, biorąc pod uwagę poziom, na którym gramy. Te dwie cechy bardzo mi zaimponowały - mówił Marek Jankowiak o Wilkach, a Tomek Robak rewanżował się: - Bardzo fajnie się prezentują, bo w miarę równo grają. SPS nie pokazał [w sparingach - przyp. red.] wszystkiego, co potrafi. Ma doświadczonych chłopaków, którzy już grali i nadal grają w II lidze. To jest bardzo fajna drużyna, pan Marek na pewno ich poukłada i poprowadzi tak, że niejednemu punkty polecą i niektórzy się zdziwią, że Słupca ,,da im w trąbę". 

W zeszłym sezonie obie drużyny w derbach zanotowały po jednej wygranej. Najpierw lepsi byli słupczanie, zwyciężając 3:2, a w rewanżu zdecydowanie lepsze były już Wilki, wygrywając 3:0. W sobotę szykuje się równie wyrównane starcie. Emocji nie zabraknie - trybuny w Słupcy, podobnie jak w Wilczynie, zawsze głośno wspierają swoich zawodników.

Spotkanie pomiędzy SPS Konspol Słupca a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę 5 października o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 13 w Słupcy. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   SPS Słupca,   derby

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO