WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Wilki z liderem, SPS Konspol z outsiderem

Dodano: 18.10.2019 10:51
Źródło: LM.pl

Z pierwszym i ostatnim zespołem tabeli II ligi gr. I zagrają w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn i SPS Konspol Słupca. Czwarta kolejka rozgrywek przed nami.

Z niepokonaną do tej pory Olimpią Sulęcin zagrają w sobotę niepokonani siatkarze Wilków Wilczyn. Olimpia jest obecnie liderem II ligi gr. I, w trzech meczach drużyna z województwa lubuskiego nie tylko wygrała, ale straciła zaledwie jednego seta. To efekt dużych ambicji Olimpii - jeszcze w zeszłym sezonie ten zespół rywalizował w I lidze i bardzo chce wrócić na ten poziom rozgrywek.

Wilki czeka oczywiście trudne zadanie, choć kilka dni temu inna drużyna z regionu konińskiego - SPS Konspol Słupca - pokazała, że Olimpię da się pokonać. W II rundzie wstępnej Pucharu Polski słupczanie wygrali 3:2. Wilki mają za sobą świetny początek sezonu i dwie wygranej po 3:0, ale trener Tomasz Robak przestrzega przed hurraoptymizmem. - Łatwiejsze spotkania już za nami, teraz czekają nas dwa najtrudniejsze mecze w rundzie zasadniczej. To już na pewno nie będą tak spokojne mecze, jak do tej pory. Trudno będzie odjechać rywalom - oceniał po ostatnim wygranym spotkaniu.

Mecz pomiędzy Olimpią Sulęcin a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę 19 października o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Emilii Plater 1 w Sulęcinie.

O wiele łatwiej o punkty będzie siatkarzom SPS Konspol Słupca, którzy na wyjeździe zagrają z SMS Police. To ostatni w tym momencie zespół tabeli, który nie tylko nie zdobył jeszcze punktów, ale nawet nie zanotował jednego wygranego seta w tym sezonie. Dla słupczan to idealny rywal na odbicie się po ligowej porażce z Wilkami Wilczyn. Szybka przegrana 0:3 w derbowym spotkaniu mocno zabolała siatkarzy ze Słupcy.

SPS Konspol zrehabilitował się już po tamtej przegranej wygranym meczem pucharowym z Olimpią Sulęcin, a teraz słupczanie stają przed szansą na zredukowanie strat do ligowej czołówki. Te wynoszą już siedem punktów, choć SPS Konspol ma jeden mecz rozegrany mniej. Stawką jest pierwsza czwórka i wywalczenie utrzymania już w rundzie zasadniczej, bez konieczności rywalizacji o pozostanie w II lidze w fazie play-off.

Spotkanie pomiędzy SMS Police a SPS Konspol Słupca rozpocznie się w sobotę 19 października o godz. 19.00 w hali sportowej w Policach.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   SPS Słupca

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO