LM.plSportPrzegrali pierwszy set, ale wygrali mecz. SPS pokonał outsidera

Przegrali pierwszy set, ale wygrali mecz. SPS pokonał outsidera

Trzy tygodnie musieli czekać siatkarze SPS Konspol na drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Na wyjeździe słupczanie pokonali SMS Police 3:1.

Drużyna trenera Marka Jankowiaka była faworytem sobotniego starcia i z tej roli się wywiązała. Choć po pierwszym secie, przegranym przez SPS Konspol Słupca, można było mieć pewne wątpliwości. SMS Police triumfował 25:21, ale jak się później okazało, był to jedyny wygrany set przez gospodarzy w sobotę.

Druga część starcia była bardzo wyrównana, najpierw prowadzili słupczanie, później SMS Police i dopiero w końcówce wynik na swoją korzyść przechylili siatkarze ze Słupcy, wygrywając 25:20. W trzecim secie przez długi czas na prowadzeniu byli gospodarze i znów ostatnie piłki rozstrzygnęły o zwycięstwie SPS Konspol Słupca 25:20.

Ta porażka podłamała gospodarzy, którzy już bez większej walki oddali czwartą część meczu. Słupczanie triumfowali 25:16 i wygrali całe spotkanie 3:1, notując drugie zwycięstwo w lidze w tym sezonie.

Po czwartej kolejce zespół trenera Marka Jankowiaka wciąż zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale ma już w dorobku pięć punktów. Kolejne spotkanie za tydzień - słupczanie podejmą Stal Grudziądz.

SMS Police - SPS Konpol Słupca 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 16:25)

SPS Konspol Słupca (skład wyjściowy): Łukasz Lewicki, Artur Helman, Krystian Rabiega, Marek Subocz, Łukasz Rymarski, Tomasz Kotecki, Tomasz Jaroszczak.