LM.plSportV liga. Polonus traci punkty i pozycję wicelidera, zwycięski SKP

V liga. Polonus traci punkty i pozycję wicelidera, zwycięski SKP

Dwa punkty stracił u siebie Polonus Kazimierz Biskupi po remisie z GKS Sompolno. Jedyne zwycięstwo w weekend odnotował SKP Słupca.

Polonus do tej pory szedł w tabeli łeb w łeb z Victorią Skarszew, ale w weekend obie czołowe drużyny straciły po dwa punkty. Kazimierzanie u siebie zremisowali z GKS Sompolo 1:1. Po pierwszej połowie prowadzili goście po golu Filipa Wieczorka, ale po przerwie z rzutu karnego wyrównał Krzysztof Słowiński. Polonus z piętnastoma punktami na koncie zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego oczka do Orła Mroczeń. GKS Sompolno awansował na jedenastą pozycję z dorobkiem dziewięciu oczek.

Jedyne zwycięstwo w weekend zanotował SKP Słupca, pokonując u siebie Zjednoczonych Rychwał 3:0. Do przerwy słupczanie prowadzili jedną bramką zdobytą przez Piotra Witowskiego, ale po zmianie stron podwyższyli jeszcze Igor Sarnowski i Jakub Kwaśny. SKP wskoczył na czwarte miejsce w tabeli i ma na koncie trzynaście punktów, Zjednoczeni spadli na miejsce piętnaste z sześcioma oczkami.

Ze strefy spadkowej odbić nie może się Tulisia Tuliszków. Zespół z powiatu tureckiego nie wygrał jeszcze w tym sezonie na boisku, a w sobotę uległ Vitcovii Witkowo 1:2. Tulisia prowadziła po golu Miłosza Oblizajka, ale później w ciągu sześciu minut straciła dwie bramki. Z trzema oczkami na koncie zajmuje obecnie siedemnaste miejsce w klasyfikacji.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu porażkę zanotował MKS Dąbie, ale beniaminek w sobotę grał w Mroczeniu u przyszłego lidera tabeli. Orzeł długo męczył się z MKS, a bramki padły dopiero po 60. minucie. Ostatecznie zespół z powiatu kolskiego przegrał 0:3 i spadł na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów.

Ósma kolejka V ligi rozegrana zostanie w przyszły weekend. Polonus Kazimierz Biskupi zmierzy się na wyjeździe z GKS Rychtal, MKS Dąbie zagra w Krotoszynie z Astrą, Zjednoczeni Rychwał podejmą Raszkowiankę Raszków, Tulisia Tuliszków pojedzie do Skarszewa na mecz z Victorią, a SKP Słupca zagra na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra.

Orzeł Mroczeń - MKS Dąbie 3:0 (62', 70' Marcin Górecki, 80' Łukasz Gajewski)

Tulisia Tuliszków - Vitcovia Witkowo 1:2 (49' Miłosz Oblizajek - 66' Oskar Pietrzak, 72' Wojciech Durski)

SKP Słupca - Zjednoczeni Rychwał 3:0 (24' Piotr Witowski, 51' Igor Sarnowski, 88' Jakub Kwaśny)

Polonus Kazimierz Biskupi - GKS Sompolno 1:1 (51' Krzysztof Słowiński - 13' Filip Wieczorek)