LM.plSportSokół kontynuuje zwycięską serię, trzy czerwone kartki w Jarocinie!

Sokół kontynuuje zwycięską serię, trzy czerwone kartki w Jarocinie!

Trzeci mecz z rzędu wygrał Sokół Kleczew, pokonując na wyjeździe Jarotę Jarocin 1:0. Gospodarze w końcówce meczu obejrzeli aż trzy czerwone kartki!

Sokół do meczu w Jarocinie przystępował po dwóch zwycięstwach - pogromie 7:0 w Szczecinie i mniej przekonywującym, ale jednak wygranym meczu z Mieszkiem Gniezno. Starcie w Jarocinie miało być dla kleczewian o wiele trudniejszym testem i potwierdzeniem, czy kryzys w Sokole z początku sezonu został już na dobre zażegnany.

Zespół Łukasza Cichosa ten test zdał pozytywnie, pokonując Jarotę Jarocin 1:0. Kluczowy był początek meczu, już w siódmej minucie Sokół wyszedł bowiem na prowadzenie po golu Dominika Chromińskiego. Całą pierwszą połowę goście kontrolowali przebieg meczu, mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, ale piłka po kolejnym strzale trafiła w poprzeczkę bramki Jaroty.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, to wciąż Sokół tworzył sytuacje. Przed stratą kolejnych bramek bronił jednak Jarotę jej golkiper - Sebastian Kmiecik. Kleczewianie utrzymali prowadzenie aż do samego końca, w ostatnich minutach pomogła im w tym postawa piłkarzy z Jarocina. Dwóch z nich musiało bowiem opuścić boisko. Najpierw drugą żółtą kartkę obejrzał trener Piotr Garbarek, a chwilę później dwa kartoniki w przeciągu kilkudziesięciu sekund otrzymał Piotr Skokowski. Jakby tego było mało z boiska z drugą żółtą kartką zszedł też Kacper Szymankiewicz.

Sokół wygrał 1:0 i jest już o krok od czołowej ósemki. Z jedenastoma punktami na koncie kleczewianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Kolejny mecz za tydzień - Sokół podejmie Elanę Toruń.

Jarota Jarocin - Sokół Kleczew 0:1 (7' Dominik Chromiński)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Mateusz Roszak, Norbert Grzelak (46' Stanisław Wędzelewski), Kacper Osiadły (60' Konrad Mechowski), Dominik Chrominski (67' Maciej Adamczewski), Łukasz Zagdański.