LM.plSportIII liga. Hagard wygrał na inaugurację, mecz Startu przełożony

III liga. Hagard wygrał na inaugurację, mecz Startu przełożony

Pierwsze spotkanie w tym sezonie III ligi piłki ręcznej rozegrał Hagard Strzałkowo. Przełożony został mecz Startu Konin.

Pauzujący w pierwszej kolejce Hagard Strzałkowo zainaugurował nowy sezon III ligi w sobotę na własnym terenie, gdzie zmierzył się ze Stalą II Gorzów. Hagard bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, szybko wychodząc na prowadzenie trzema bramkami. Regularnie trafiali Daniel Górecki i Jarosław Rogalski. W czternastej minucie goście zbliżyli się do Hagardu na jedną bramkę, później jednak gospodarze znów odjechali rywalom i ostatecznie wygrali pierwszą połowę 20:17.

W drugiej odsłonie oba zespoły zwarły nieco swoje szeregi defensywne i bramek padło już mniej. Hagard spokojnie kontrolował wynik, kolejne cztery bramki dołożył Rogalski, a po trzy - Kamil Kaczmarek i Damian Mierzejewski. Ostatecznie Hagard triumfował 35:27.

W sobotę pierwszy mecz u siebie miał grać też Start Konin. Na kwarantannie znaleźli się jednak trenerzy Lidera Swarzędz, przez co spotkanie koninian zostało przełożone.

Po dwóch kolejkach Hagard Strzałkowo jest liderem tabeli III ligi z trzema oczkami na koncie. Start plasuje się na siódmym miejscu. Z ośmiu meczów, które miały być rozgrywane w dwóch pierwszych kolejkach aż trzy zostały przełożone. Koninianie kolejny mecz mają zaplanowany na 30 października, będzie to rozgrywany awansem mecz piątej kolejki z SPR Włoszakowice. Hagard zgodnie z terminarzem kolejne spotkanie ma zaplanowane na weekend 7 - 8 listopada, będzie to wyjazdowy mecz z APR Poznań.

Hagard Strzałkowo - Stal II Gorzów 35:27 (20:17)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski - Kamil Kaczmarek (7), Daniel Górecki (7), Dominik Nawrocki (3), Sebastian Bagrowski, Marcin Nowak (3), Damian Mierzejewski (5), Bartosz Grabowski, Jarosław Rogalski (8), Michał Zerner (1), Oskar Zawodny (1).