LM.plSportPuchar Polski nie dla Mustanga. W Suchedniowie najlepszy Pactum

Puchar Polski nie dla Mustanga. W Suchedniowie najlepszy Pactum

Dwie porażki i jedno zwycięstwo zanotowali koszykarze na wózkach Mustanga Konin w Pucharze Polski. Koninianom nie udało się obronić wywalczonego przed rokiem trofeum.

Tegoroczny Puchar Polski rozgrywany był w Suchedniowie, wystartowały w nim cztery zespoły - Pactum Scyzory Kielce, IKS GTM Konstancin, Fundacja Salutare Wrocław i właśnie Mustang Konin. Rozgrywki toczyły się systemem ligowym. W trzech meczach koninianie zanotowali jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Mustang pokonał jedynie Fundację Salutare Wrocław, choć spotkanie było bardzo wyrównane. Dwie pierwsze kwarty należały do wrocławian, do przerwy Fundacja Salutare prowadziła 34:20. Mustang ruszył w pogoń w dwóch kolejnych kwartach i wygrał rzutem na taśmę - 58:56.

Podobnie wyglądał mecz z Pactum Scyzory Kielce. Gospodarze przeważali w dwóch pierwszych kwartach i po pierwszej połowie mieli przewagę aż dziewiętnastu punktów. Trzecią kwartę wygrał już Mustang czterema punktami, a w czwartej zniwelował straty o kolejne sześć oczek. Ostatecznie górą jednak byli kielczanie 59:50.

Najwyższej porażki koninianie doznali w meczu z IKS GTM Konstancin. Tym razem Mustang wygrał zaledwie jedną kwartę i to tylko dwoma punktami. Słaba pierwsza połowa przełożyła się na ostateczną porażkę 63:76.

Takie wyniki dały koninianom trzecie miejsce w Pucharze Polski. Zwyciężył Pactum Scyzory Kielce. Kolejny mecz, tym razem I ligi, już w najbliższy weekend. Mustang zagra na wyjeździe z IKS GTM Konstancin.

Pactum Scyzory Kielce - Mustang Konin 59:50 (14:2, 16:9, 14:18, 15:21)

Mustang Konin - IKS GTM Konstancin 63:76 (12:23, 16:20, 14:14, 21:19)

Mustang Konin - Fundacja  Salutare Wrocław 58:56 (8:19, 12:15, 13:10, 25:12).