LM.plSportKolarze wrócili na szosę. Mikorska i Kuderczak tuż za podium

Kolarze wrócili na szosę. Mikorska i Kuderczak tuż za podium

I Puchar Polski w kolarstwie szosowym juniorów rozegrany został w miniony weekend w Kranobródzie. Blisko podium uplasowali się reprezentanci KLTC Konin: Roksana Mikorska i Wojciech Kuderczak.

Najlepszy wynik spośród konińskich zawodników zanotowała Roksana Mikorska. Kolarka KLTC Konin w jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych na dystansie dziesięciu kilometrów zajęła czwarte miejsce. Startowało 69 zawodniczek. Wysoko w kat. juniorów młodszych uplasował się też Wojciech Kuderczak, który był szósty. 35. miejsce zajął Gabriel Klepacki, a 44. Igor Kierejewski. Startowało 133 zawodników.

W tej samej konkurencji, ale w kat. juniorów startowali Konrad Waliniak i Kamil Kudliński. Kolarze KLTC Konin zajęli kolejno 27. i 39. miejsce.

Koninianie nie mieli szczęścia w wyścigu ze startu wspólnego. Zarówno Roksana Mikorska, jak i Konrad Waliniak zaliczyli upadki, a z powodu kontuzji wycofać musiał się Wojciech Kuderczak. Ostatecznie Roksana Mikorska zajęła 20. miejsce (juniorki młodsze), 51. był Gabriel Klepacki, 64. Igor Kierejewski (juniorzy młodsi), 28. miejsce zajął Kamil Kudliński, 34. Konrad Waliniak, a 64. Patryk Wawrzyniak (juniorzy).

W weekend trójka zawodników KLTC Konin wystartowała również w zawodach torowych w Kaliszu. Wszyscy stanęli na podium. Martyna Mikorska była pierwsza w sprincie, Gracjan Olkowski zdobył złoto w sprincie, a Natalia Sobiech była pierwsza w sprincie i druga w wyścigu na 200 m ze startu lotnego.